#Ewangelia: jak być szczęśliwym? Dzisiejsze Słowo daje odpowiedź

(fot. shutterstock.com)

Wszyscy szukają szczęścia i radości. Chcemy być zadowoleni z życia. Dziś znów Jezus podaje nam receptę na to wszystko.

 

Słowa Ewangelii [J 15, 9-17]

 

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:


«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej. Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.


To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.


Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

 

Przeznaczeni do szczęścia [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Wszyscy szukają szczęścia i radości. Chcemy być zadowoleni z życia. Dziś znów Jezus podaje nam receptę na to wszystko. Tą receptą jest naśladowanie Jezusa w miłości, a do tego niezbędna jest przyjaźń z Nim.


Jesteśmy przeznaczeni do sposobu życia, który nazywamy miłością, a tym samym do szczęścia i radości. Można jednak od tego przeznaczenia wymigać się i wybrać smutek, bo "wybrani i przeznaczeni" nie oznacza "skazani". Możemy wybrać egoizm, który niesie na ogół natychmiastowe, ale nietrwałe korzyści. Możemy jednak wybrać miłość, która jest trudna, w którą trzeba zainwestować, ale tylko ona może wprowadzić nas w wieczne szczęście.

 

"Walczy w nas miłość z egoizmem" [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook