#Ewangelia: modlitwa w "imię Jezusa" gwarantuje spełnienie prośby. Dlaczego?

Czyje prośby spełnia Bóg? Jak warto się modlić? Co Jezus nam o tym powiedział? Znajdź dzisiaj czas na spotkanie ze Słowem.

 

Słowa Ewangelii [J 16, 23b-28]

 

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:

 

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu.

 

W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca».

 

Proś "w imię Jezusa" [Mieczysław Łusiak SJ]

 

Dlaczego proszenie Ojca "w imię Jezusa" gwarantuje spełnienie prośby? Czy dlatego, że Ojciec kocha Jezusa bardziej niż nas i jeśli powołamy się na Niego to nas wysłucha? Oczywiście, że nie. Ojciec kocha nas tak samo.


Aby dobrze zrozumieć dzisiejszą Ewangelię musimy zrozumieć co znaczy "prosić w imię Jezusa". To określenie nie oznacza po prostu powołania się na Niego. Oznacza raczej, że ten który prosi, jest w bliskiej relacji z Jezusem i jest z Nim jednomyślny na skutek tej bliskości.

 

Prośba, jaką kieruje do Ojca nie jest więc jakaś dziwna i nie dotyczy rzeczy nam niepotrzebnej, jak to często bywa, gdy Bóg i Jego sposób myślenia jest nam obcy. A skoro jesteśmy jednomyślni z Bogiem, to dlaczego nie miałby On spełnić naszych próśb?

 

Najpiękniejsza opowieść o Ojcu [Wojciech Jędrzejewski OP]

 

 

Zadanie na dzisiaj: 

 

Zastanów się, jaka jest Twoja relacja z Jezusem. Opowiedz Mu, co jest dla ciebie ważne. Znajdź czas na ciszę, żeby usłyszeć, co On chciałby ci powiedzieć. Pięknego czasu!

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook