#Ewangelia: umiejętność, która jest potrzebna do życia w niebie

(fot. shutterstock.com)

Aby móc przez całą wieczność żyć w Niebie, niezbędna jest jedna umiejętność. Jest ona bardzo skomplikowana i nie da się jej nauczyć szybko, gdy już "rozległo się wołanie", że "pan młody idzie".

 

Słowa Ewangelii [Mt 25, 1-13]

 

Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść:


«Podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w swoich naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, senność ogarnęła wszystkie i posnęły.


Lecz o północy rozległo się wołanie: "Oto pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!" Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: "Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną". Odpowiedziały roztropne: "Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie".


Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. Nadchodzą w końcu i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was".


Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny».

 

Warsztaty z miłości [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Aby móc przez całą wieczność żyć w Niebie, niezbędna jest umiejętność zwana miłością. Ta umiejętność jest bardzo skomplikowana i nie da się jej nauczyć szybko, gdy już "rozległo się wołanie", że "pan młody idzie". Nauka miłości wymaga czasu. Dlatego doceniajmy każdą chwilę życia na ziemi, jako okazję do uczenia się miłości. Każda chwila, zwłaszcza trudna, nadaje się do tego. W ogóle nasze życie na tym świecie jest skonstruowane przez Stwórcę jako warsztat do praktykowania miłości. A Jezus przyszedł na ten świat i jest obecny w Kościele jako mistrz w tymże warsztacie. Mistrz może nie jedyny, ale na pewno najlepszy.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?