#Ewangelia: na tym polega prawdziwe życie

(fot. Jacob Lund / shutterstock.com)

Tego Życia nie jest w stanie zastąpić życie, które jest na zewnątrz nas. To nie znaczy, że życie na tym świecie jest godne pogardy, ale jeśli trzeba, to warto je oddać dla Życia prawdziwego.

 

[J 12, 24-26]

 

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:

 

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli kto Mi służy, uczci go mój Ojciec».

 

Komentarz do Ewangelii [Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Jest zasadnicza różnica między "życiem na tym świecie", a życiem wiecznym, Bożym, czyli tym właściwym. Jest życie i Życie. To życie, które warto stracić jest w zasadzie na zewnątrz człowieka. Składa się ono z tego wszystkiego, co nas spotyka: codzienne smutki i radości, problemy i dobre przeżycia, spotkania z ludźmi, też rozstania, zdrowie i choroby, rzeczy materialne, także ich brak, również piękny świat przyrody, itd.

 

Życie wieczne, które jest dostępne od zaraz (nie trzeba od razu umierać), jest czymś, co mamy w sobie. Jest piękne naszym wewnętrznym pięknem. Jest wspaniałe wspaniałością dziecka Bożego. Jest przepełnione Bożą obecnością. Tego Życia nie jest w stanie zastąpić życie, które jest na zewnątrz nas. To nie znaczy, że życie na tym świecie jest godne pogardy, ale jeśli trzeba, to warto je oddać dla Życia prawdziwego.

 

Komentarz do Ewangelii [Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook