#Ewangelia: nie jesteśmy już sierotami

(fot. shutterstock.com)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

 

«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

 

Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie widział. Ale wy Mnie widzicie; ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

 

Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».

 

Rozważanie Mieczysława Łusiaka SJ

           

"Paraklet" znaczy "obrońca", "adwokat", "pocieszyciel". Otrzymaliśmy Go na zawsze od Jezusa. Nie jesteśmy więc sierotami, zdanymi tylko na siebie. Paraklet - Duch Prawdy broni nas przed oskarżycielem zewnętrznym (szatanem i jego ludzkimi współpracownikami), ale też przed nami samymi, gdy próbujemy siebie potępiać z powodu popełnionych grzechów.

           

Tenże Duch Prawdy powoduje nadto, że możemy ciągle widzieć Jezusa, dzięki któremu nasz Obrońca (Paraklet) jest jeszcze skuteczniejszy. To właśnie Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa jest naszym ostatecznym usprawiedliwieniem i ochroną przed potępieniem. Teraz już wszystko pozostaje w naszych rękach, czy przyjmiemy usprawiedliwiającą nas posługę Syna i Ducha Świętego, pełnioną z woli Ojca, który jest w Niebie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook