#Ewangelia: to jest trudniejsze niż walka ze złymi duchami

(fot. shutterstock.com)

Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy.


Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy synowie gromu; dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał.

 

Mk 3, 13-19

 

 

Komentarz do Ewangelii:

 

Pierwsza rzecz, do której zostali powołani Apostołowie to towarzyszenie Jezusowi. Niestety, ci którzy dziś głoszą naukę Jezusa i wypędzają złe duchy (np. w spowiedzi św.), często tym się za bardzo nie przejmują.


Towarzyszenie Jezusowi jest dużo trudniejsze niż głoszenie Jego nauki i wypędzanie złych duchów. Wymaga to bowiem ciągłego szukania Go i pytania się, dokąd On chce mnie zaprowadzić. Kto towarzyszy Jezusowi, nie chodzi swoimi drogami, lecz Jego.

 

To pociąga za sobą rezygnację z wielu rzeczy, na które mielibyśmy ochotę, ale dzięki temu zyskujemy też wiele nowych możliwości i dochodzimy do rzeczy wspaniałych, do których sami nigdy byśmy nie doszli.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.88

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

faflu1 07:50:04 | 2017-01-20
Proste, krótkie i genialne. Aż musiałem napisać ten komentarz, choć tego unikam :)

Oceń 11 24 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook