#Ewangelia: Chciejmy się uczyć

(fot. shutterstock.com)

Jezus powiedział do tłumów: "Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest ono do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili». Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Nie ma nic dziwnego w tym, że ludziom tak trudno dogodzić, iż nawet Bóg ma z tym problemy. Skąd bowiem człowiek miałby wiedzieć czego chce? Dano nam dowód osobisty, gdy ukończyliśmy osiemnaście lat, ale czy tym samym staliśmy się dojrzali w rozumieniu świata i tego, co dla nas jest dobre? Ciągle musimy się uczyć. Potrzebujemy autorytetu, mistrza, wzoru. Inaczej nie przestaniemy popełniać błędów.

        

Najszybciej rozwijają się i dorośleją dzieci, które chcą się uczyć. Ale nie będziemy się uczyć, jeśli będziemy zachowywać się, jakbyśmy "zjedli wszystkie rozumy".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.8

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook