#Ewangelia: Jezus nie jest złotą rybką

(fot. shutterstock.com)

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: "W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: «Obroń mnie przed moim przeciwnikiem». Przez pewien czas nie chciał. Lecz potem rzekł do siebie: «Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie»".

 

 

I Pan dodał: "Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

 

Łk 18, 1-8

 

Komentarz do Ewangelii:

 

Byłby w błędzie ten, kto sądziłby, że tymi słowami Pan Jezus chce nam powiedzieć, iż spełni każdą naszą prośbę, jeśli tylko będziemy prosić z wiarą. Pan Jezus mówi tu o obronie przed przeciwnikiem, czyli szatanem ("szatan" znaczy "przeciwnik"). My jednak rzadko jesteśmy zainteresowani obroną przez szatanem, przed złem.

 

Gdyby tak nie było, znacznie mniej zła byłoby w świecie. My jednak zainteresowani jesteśmy raczej tym, by więcej mieć, niż tym, byśmy nie ulegali złu. I często tracimy wiele z tego, co mamy, dlatego, że jest tyle zła w naszym myśleniu, mówieniu i postępowaniu.


Jezus nie jest złotą rybką. Jest Zbawicielem.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook