#Ewangelia: Miłość jest mądrością

(fot. shutterstock.com)

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę.
Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: "Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?" Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił. A do nich rzekł: "Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz nawet w dzień szabatu?" I nie mogli Mu na to odpowiedzieć.

 

Komentarz do Ewangelii

 

Miłość jest wpisana w naszą naturę, a prawo, ze swymi przepisami, nie. Miłość czyni człowieka mądrym. Prawo nie zawsze. Prawo jest potrzebne tam, gdzie nie ma Miłości, by głupota zupełnie nas nie pochłonęła. Nie ma jednak mądrości nad Miłość. Bylebyśmy tylko Miłością nie nazywali czegoś, co nią nie jest, co jest na przykład przelotnym, choć mocnym uczuciem.

 

Miłości trzeba się uczyć u największego Mistrza - Jezusa, bo ona jest bardzo trudną sztuką. I pamiętajmy, że choć przepisy prawa są łatwiejsze, to lepiej jest uczyć się Miłości.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.88

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Milosc 22:30:18 | 2015-10-30
Mądre słowa. Zastąpiłabym jednak w komentarzu słowo mądrość nabytą wiedzą. Mądrość jest wewnętrzna, jest w człowieku, natomiast znajomość obowiązującego prawa (nabyta wiedza) przychodzi z zewnątrz.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Undset 17:44:08 | 2015-10-30
A co z Prawem Bożym, ekspercie?

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook