Nie pouczajmy Boga - Mt 11, 16-19

(fot. BostonCatholic/flickr.com/CC)

Jezus powiedział do tłumów: "Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest ono do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili». Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny".

 

Rozważanie do Ewangelii

        

Znane polskie przysłowie mówi: "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". To przysłowie jest tak mądre, że obejmuje nawet Pana Boga - On też nie potrafi wszystkim dogodzić. Ale On się tym za bardzo nie przejmuje i robi swoje: wkracza w historię świata i każdego człowieka, aby nas zbawić. Bóg prowadzi nas do zbawienia najlepszą z możliwych dróg. Powinniśmy wystrzegać się pouczania Go co jest dla nas najlepsze, bo możemy tak bardzo zafiksować się na punkcie naszej wizji drogi do zbawienia, że w końcu nie dojdziemy do celu. Tyle jest dróg do Nieba, ilu jest ludzi, ale wszystkie te drogi mają to samo podłoże: dobro i miłość. I nie powinniśmy się dziwić, jeśli wiodą przez to, co trudne.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Tom Fox 12:20:16 | 2014-12-12
Do kko. Misiu, nie badz smieszny i nie udawaj sofisty. Bog jest logiczny  i nie jest ani wrozka, ani polisa ubezpieczeniowa. Jego plan zbawienia jest jasny i prosty: przylgnac do Osoby Jego Syna, Zbawiciela czlowieka. Wszechmoc Boga nie polega na stwarzaniu kwadratowego kola czy kamienia tak wielkiego, ktorego On sam nie zdolalby podniesc. Bog to nie wrozka ani ilusionista-prestidigiator. Logika, to wazna rzecz, Misiu! Pozdrawiam.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kko 10:38:56 | 2014-12-12
Zaraz zaraz dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych a tutaj gadka, że  On nie potrafi wszystkim dogodzić. 

Oceń 2 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook