Wiara zawsze jest pokorna - Mt 8, 5-11

(fot. lauren rushing/flickr.com/CC)

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: "Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi". Rzekł mu Jezus: "Przyjdę i uzdrowię go".

       

Lecz setnik odpowiedział: "Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a sługa mój odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: «Idź», a idzie; drugiemu «Chodź tu», a przychodzi; a słudze: «Zrób to», a robi".

       

Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: "Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim".

 

Rozważanie do Ewangelii

        

Prawdziwa wiara zawsze wiąże się z pokorą. W prawdziwej wierze nie znajdziemy nigdy nawet cienia postawy roszczeniowej wobec Pana Boga: "Jestem wierzący, więc Bóg powinien mi bardziej sprzyjać". Prawdziwa wiara to świadomość, że wszystko co mam jest zasługą Bożej Miłości, a nie moją. Pokora nie oznacza, że "przepraszam, że żyję". Oznacza po prostu, że staję w prawdzie. Nie można, jak mówi św. Ignacy z Loyoli, "panoszyć się w cudzym gnieździe" i uważać, że Bóg działa w moim życiu z powodu moich wysiłków i że zapracowałem sobie na Bożą przychylność.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~z dzienniczka św Faustyny 17:37:59 | 2014-12-01
Pragnę, ażeby było w was więcej wiary w obecnych chwilach.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aga 09:01:38 | 2014-12-01
Tak, wszystko co robimy dobrego, jest dziełem Pana Boga. To co robimy sami jest marne i egoistyczne. Musimy się nauczyć dziękować Bogu za wszystko, chociaż czasem nie rozumiemy czegoś, ale wszystko jest po coś." Panie przymnóż nam wiary"

Oceń 13 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook