Czas Bożej obecności - Łk 17, 20-25

(fot. toolmantim/flickr.com/CC)

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: "Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: «Oto tu jest» albo: «tam». Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was".
       

Do uczniów zaś rzekł: "Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: «Oto tam» lub: «oto tu». Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie".

     

Rozważanie do Ewangelii   

 

Jakiż to czas ma Pan Jezus na myśli, gdy mówi o tym, że Jego uczniowie "zapragną ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego", a nie zobaczą? Czyż nie chodzi o Wielką Sobotę? I o Pierwszy Dzień Tygodnia, gdy nagle pojawił się jak błyskawica... I uczniowie nie musieli wtedy biegać w poszukiwaniu Jezusa, bo On sam przychodził do nich, nawet mimo zamkniętych drzwi.

       

Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa czyni królestwo Boże obecnym pośród nas. Od tego Wydarzenia cała rzeczywistość jest przeniknięta Bożą Miłością. Boga można spotkać nawet, a może przede wszystkim, w cierpieniu i wszelkiej ludzkiej niedoli.
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook