Możemy zrobić "więcej" niż On - J 14, 7-14

VI-wieczna mozaika przedstawiająca Jezusa w Kościele Sant'Apollinare Nuovo w Rawennie (fot. Wikimedia Commons)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy".

 

Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: «Pokaż nam Ojca»? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.

 

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię".

 

Komentarz do Ewangelii:

 
Jeżeli chcemy przekonać się o tym, że Jezus jest Synem Bożym, zacznijmy wykonywać "Jego dzieła", to znaczy po prostu naśladujmy Go. Kiedy naśladujemy Jezusa nasze życie nabiera tak niesamowicie nowego wymiaru, że trudno nie mówić o doświadczeniu Boskości, o czymś, co określamy mianem "Boże życie".
 

Jezus chce nas uzdolnić do czynienia "większych dzieł" niż On sam czynił, chodząc po tym świecie. Aby jednak mógł to zrobić, musi mieć do dyspozycji naszą decyzję o naśladowaniu Go. Nie ma więc co się oglądać: idźmy w ślady Jezusa!

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.86

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Janek 11:50:39 | 2014-05-17
Moją uwagę też przyciągnęło to, że mamy robić rzeczy większe, niż Jezus.
@XaaweryRicci: myślę, że czegoś większego niż odkupienie nie zrobimy. Ale w naśladowaniu Jezusa możemy robić to, co On w czasie życia, tylko lepiej. Nawet jeśli nie techniczne - to z tego powodu, że teraz Szatan wie o nas więcej i może lepiej nas atakować. Wieczorem na blogu operator-paramedyk opublikuję wpis poświęcony właśnie temu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

XsaweryRicci 10:09:47 | 2014-05-17
Czyli co: teoretycznie mogę uczynić więcej niż odkupienie dokonane przez Jezusa? Nawet gdyby nie to i tak będę Go naśladował.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~naśladowca-uczeń 09:53:47 | 2014-05-17
Mam ciężary,  całą górę. Nie mam cierpienia.
Jak to wytłumaczyć?
Dostaję siłę, żeby je nieść. Dostaję ją. Nie mam jej z siebie.
Nie wiem, kiedy dźwiganie to się skończy. Kiedyś na pewno, bo wszystko przemija. Nie żyję tą wizją.
Moja siła jest zwyczajnie od Jezusa.
Żadne dobra, majątki, żadne szczęśliwe uczuciowe związki,żadne sukcesy polityczne, artystyczne, medialne nie równają się z tą siłą, o której mówię.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook