Inna klasa bogaczy - Łk 21, 1-4

(fot. dixieroadrash/flickr.com/CC)

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak uboga jakaś wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki.


I rzekł: "Prawdziwie powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Znajdujemy różne powody by dawać innym mało, jak najmniej. Jedni dają mało, bo mało mają - mawiają: "Niech dają ci, którzy mają dużo". Inni dają mało, bo mają dużo - mawiają: "Należy mi się, zapracowałem na to, co mam". Tymczasem bogactwo człowieka nie zależy od tego, ile ma. Ono zależy od jakości (kształtu) jego serca. Serce chciwe czyni każdego człowieka biednym. Miłość za to może uczynić nawet kogoś, kto ma dwa pieniążki, wielkim bogaczem, o którym ludzie będą mówić przez tysiące lat, jak o tej ubogiej wdowie.
 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~rafi 09:31:49 | 2013-11-25
Zawsze mnie zadziwia ten kawałek Ewangelii. Bo widzę, jak głęboko Bóg patrzy w ludzkie serce. Miłość - to jest jedyny dar, który możemy ofiarować Bogu. Jego nie interesują nasze pieniądze. Przecież wszystko należy do Boga, wszystkie skarby świata są tak naprawdę Jego. Jedyne, czego Bóg pragnie - to byśmy Jemu zaufali - sercem.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook