Wierność jest niezbędna - Mt 19, 3-12

(fot. sxc.hu)

Wierność ciągle jest (dziś może bardziej niż kiedykolwiek) "towarem deficytowym". A szkoda, bo jest ona niezbędna dla normalnego rozwoju człowieka. Rozwijamy się, gdy żyjemy w klimacie wierności i gdy sami wierności dochowujemy.

 

Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: "Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?"


On odpowiedział: "Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: «Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną i będą oboje jednym ciałem». A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela".


Odparli Mu: "Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?"


Odpowiedział im: "Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę, chyba w wypadku nierządu, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo".


Rzekli Mu uczniowie: "Jeśli tak się ma sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić".


Lecz On im odpowiedział: "Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki tak się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni.
Kto może pojąć, niech pojmuje".

 

Komentarz do Ewangelii:


Wierność ciągle jest (dziś może bardziej niż kiedykolwiek) "towarem deficytowym". A szkoda, bo jest ona niezbędna dla normalnego rozwoju człowieka. Rozwijamy się, gdy żyjemy w klimacie wierności i gdy sami wierności dochowujemy. Rezygnacja z wierności oznacza rezygnację z rozwoju. Oczywiście nikt z nas nie jest już teraz całkowicie wierny (ciągle uczymy się tego), ale warto w tej nauce nie ustawać. Wierność wymaga też siły i są do niej bardziej zdolni ci, którzy czują się kochani. Dlatego powinniśmy przede wszystkim w Bogu szukać sił do bycia wiernym i brać od Niego Miłość, która będzie źródłem naszej wierności innym.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~maria 14:00:35 | 2012-08-18
Wierność, gdy doświadcza się niewierności. To jest dopiero wierność.
Faceci przestali być mężczyznami. Babka kiwnie na nich palcem, już lądują w jej łóżku.Kiwnie na innego - on jej kopa w d... albo strzela sobie łeb (niekoniecvznie dosłownie). Gdzieś się zgubiła odpowiedzialność za kobietę.
A można odwołać się do Księgi Ozeasza, coś z niej wyczytać, czegoś nauczyć się.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Maria 12:53:23 | 2012-08-18
Wierność nawet gdy zdradzają?
Wierność nawet gdy szargają?
Jak wybierać, by zachować
Wierność, miłość i szanować?

Twoja Miłość, Jezu, leczy,
Twoja Miłość nie zaprzeczy,
Nie ustanie, nie zaginie,
Twoja Miłość nas przeżyje...

Kiedy w końcu Cię spotkamy
Pełni skruchy, już nie sami,
Gdzieś w podniebnych chmur błękitach,
Gdzie Twa Miłość nas przywita?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook