"Evangelium Vitae"

Marek Wójtowicz SJ
Środa, 20 kwietnia 2011, godz. 08:49
Trzeba formować do odpowiedzialności za życie dziennikarzy, by byli wierni prawdzie o życiu. Wielka rolę w obronie życia odgrywają kobiety (por. n. 99). Papież apeluje też o modlitwę za życie, która powinna przenikać cały świat a także o post, który jest bronią przeciw mocom zła.
więcej

"Veritatis splendor"

Marek Wójtowicz SJ
Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, godz. 11:16
Głównym przesłaniem Veritatis splendor jest przypomnienie znaczenia nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka.
więcej

"Fides et ratio"

Marek Wójtowicz SJ
Wtorek, 5 kwietnia 2011, godz. 10:55
Jan Paweł II swoją encyklikę kieruje głównie do chrześcijan. Jednocześnie bardzo poważnie traktuje on trudności ludzi. nie opowiadających się po stronie wiary wyznawanej w Kościele, czy też bojących się podjąć ryzyka wiary w Boga. Tych ostatnich nie osądza i nie odrzuca.
więcej

"Dominum et Vivificantem"

Marek Wójtowicz SJ
Wtorek, 29 marca 2011, godz. 14:14
Jan Paweł II pragnął przybliżyć w tej encyklice tajemnicę Ducha Świętego. W tekście odwołuje się do źródeł biblijnych, zwłaszcza do Nowego Testamentu i zastanawia się kim jest ta trzecia Osoba Trójcy Świętej i jak przejawia się Jego działanie w Kościele, w człowieku i w świecie?
więcej

"Dives in Misericordia"

Marek Wójtowicz SJ
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 10:29
Orędzie miłosierdzia Bożego zawsze było mi bliskie i drogie – wyznał Ojciec Święty Jan Paweł II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w 1997 r. – zabrałem je ze sobą na Stolicę Piotrową i [ono] niejako kształtuje obraz tego pontyfikatu.
więcej

"Redemptor hominis"

Marek Wójtowicz SJ
Poniedziałek, 14 marca 2011, godz. 12:05
Pierwsza encyklika Jana Pawła II - poświęcona została przede wszystkim zgłębianiu tajemnicy Jezusa Chrystusa, Odkupiciela człowieka.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook