Dlaczego mało mówi się o Kościele ubogim dla ubogich?

Maskacjusz

Nie możemy dać się nam wmanewrować w jakąś konkurencję z innymi organizacjami charytatywnymi. Kościół ma dzielić się własną biedą. 

 

Trosce o ubogich poświęcona była październikowa edycja "Dialogów w Katedrze". Na pytania zadane przez internautów i osoby obecne w świątyni odpowiadał 11 października abp Marek Jędraszewski. Spotkanie rozpoczęło się jednak od świadectwa pracującej w Łodzi siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości. Zaapelowała, żeby z pomocą potrzebującym nie czekać na polityków, instytucje i fundacje, tylko zająć się tym samodzielnie. "Największą potrzebą jest obecność kogoś, kto się mną interesuje" - mówiła zakonnica.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Vangelia 23:13:47 | 2015-03-19
Dlaczego kościół nie mówi o ubogich? Bo sam bogaci się kosztem ludzi (katolików i niekatolików). Jak to mówi przysłowie ''syty głodnego nie zrozumie'', albo ''co tu ze ślepym gadać o kolorach''. Nie wystarczy zresztą mówić, swoje słowa należy poprzeć czynem, a z tym było by gorzej. Kościół potrafi tylko wyciągać łapy i brać kasę skąd tylko się da - etyka tu nie ma znaczenia. Papież Franciszek co prawda jednym daje ułamek procenta z tego co zabrał drugim.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Katolik 21:34:01 | 2014-12-19
dlaczego kosciół nie dzieli się z biednymi, a jedynie daje to co wyżebrze od innych. Caritas nie dośc że nie przekazuje wszystkiego co dostaje, ale jeszcze 60% zatrzymuje dla sibie na tzw. koszty obsługi. A powinno być tak, że gdy kościół ogłasza akcje - zbiórkę na okreslony cel, to księża, czy biskupi mówia my dajemy tyle, a oczekujemy tyle. Lub wy daliscie tyle, a tyle, a my dokładamy tyle. Dopóki kosciół nie będzie transparentny, to wierzący będą odchodzić od kościoła.Nie można tylko żerowac na głupocie i naiwności tzw. owieczek. Szanowni Księża pokazujcie, że wy również dajecie na biednych, a nie tylko przekazujecie.

Oceń 3 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~piw 23:58:54 | 2014-12-02
Franciszek nie widzi czy nie chce widzieć? Gdzie są ubodzy - tam są zazwyczaj pełne kościoły. Tak jest w Afryce, w Ameryce Płd. Kościół nie może być ubogi bo ewangelizacja kosztuje. Największy problem jest w bogatych społeczeństwach, w Europie Zachodniej, gdzie KK zanika. Tam nie ma problemu ubóstwa! Franciszku nie tędy droga.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~klara 20:06:37 | 2014-10-24
Dlaczego mało mówi się o Kościele ubogim dla ubogich?

Bo Kościół ma być dla wszystkich - nie tylko dla ubogich.
I wcale nie musi być ubogi. Jest oblubienicą Króla Królów i reprezentuje  majestat Oblubieńca. Św.Franciszek, miłośnik ubóstwa, w tej kwestii tak zalecał: „Kielichy, korporały, ozdoby ołtarza i wszystko, co służy do ofiary, niech będą kosztowne."

Oceń 10 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gość 14:44:45 | 2014-10-24
Domyślam się że to pytanie retoryczne. Bo jak ktoś nie zna odpowiedzi, to wstyd!!!

Oceń 5 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook