Czy Bóg potępia grzeszników?

Maskacjusz
(fot. the.rohit/flickr.com/CC)

Wielkością Boga jest to, że powołał do istnienia człowieka, który jest zdolny do ateizmu. Może on powiedzieć Bogu: nie uznaję Ciebie, odrzucam Ciebie, lekceważę Twoje prawo, nie chcę Twojego miłosierdzia. 

 

Jest niekiedy takie przerażające zaślepienie, że by żyć bez Boga, by żyć wbrew Bogu. I Bóg to szanuje...

 

Abp Marek Jędraszewski przez 2 godziny odpowiadał 8 listopada na pytania internautów i zebranych w katedrze. Listopadowe "Dialogi w katedrze" dotyczyły pojęcia "Wiara i życie wieczne".
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (24)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gunni 01:03:19 | 2014-09-26
Co to za glupie stwierdzienie, ze bog stworzyl czlowieka , ktory moze byc ateista a potem zaraz pytanie, czy bog ich jako grzesznikow potepia ?! Czegos glupszego jeszcze w zyciu nie slyszalem !!! Po pierwsze:  Bylem kiedys katolikiem, teraz ateista i znam wielu ateistow i jestesmy normalnymi, grzecznymi, towarzyskimi i szczesliwymi ludzmi i wyobrazcie sobie bez zadnego boga i kosciola !!! Dla was to musi byc szok, ale niestety tak jest, my nie potrzebujemy juz zadnych sredniowiecznych bajek na dobranoc i zadnych przykazan bozych...kazdy z nas dokladnie wie, co jest dobre a co nie, a kosciola i pedofili do tego nie potrzebujemy i kategorycznie ich odrzucamy ! Chcemy zyc po prostu w spokoju, bez zadnych zamecen i rytuali i oproznianiu portfelow !!! Ktore przykazanie jest: nie kradnij ?! A co robi kosciol przez wieki ? Az wstyd powiedziec !!! Idziecie sie pomodlic i nie zapomnijcie cos im wrzucic do koszyczka, zeby mogli sobie balowac jak dotychczas !!!

Oceń 4 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Servant of God 15:27:31 | 2014-09-21
Czy Bóg potępia grzeszników? Nie no, spewnością rozdaje im życie wieczne za freeko.Hahaha

Oceń 6 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wildcat 14:02:57 | 2014-05-14
""Jest niekiedy takie przerażające zaślepienie, że by żyć bez Boga, by żyć wbrew Bogu. I Bóg to szanuje..." do czasu potem człowiek umiera i trafia do piekła na niby wieczność  wielka mi miłośc i miłosierdzie.Bóg nie daje człowiekowi rzadnego wyboru albo on albo szatan , w drugim przypadku wiadomo jak to się skończy a w pierwszym wymagania stawiane przez Boga/Jezusa są w praktyce za wysokie 10 przykazań/kochaj wszystkich w koło/nastawiaj policzek najlepiej rozdaj wszystko innym i pozwól się im zabić jak prosiak.Nawet podejmując próbe dobrego życia nic z tego nie wyjdzie pomimo trudu.W chrześcijaństwie najlepiej jest leżeć krzyżem przed ołtarzem i się modlić ale i wtedy można zgrzeszyć byle jaką modlitwą i nieczystą myślą ...

Oceń 3 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~logan 20:52:47 | 2014-01-30
MM
Poczytaj sobie dzienniczk św.Faustyny.Tam pisze jakie warunki trzeba spełnić aby aby cieszyć się Miłosierdziem Bożym.NIe poddawaj Się.Nie wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć.Najważniejsze jest to.że chcesz się z tego wyrwać.To Bóg wyznaczy czas.Ty walcz i bądz konsekwentny[a] w swoim dążeniu.Życzę Ci [modlę się] o łaskę potrzebną do wyrwania się ztego zniewolenia.

Oceń 5 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~MM 21:03:10 | 2014-01-28
Co mam zrobić jak jestem w kościele, czytam Ewangelię na co dzień  a popadam w grzech nieczystości. Jestem teraz w trakcie remontu, Bog mi błogosławi każdego dnia, a ja popadam w nieczystość. Co mam robić? Ja po tym czuje się źle, smutny, niezadowolony, jest we mnie żal, dużo złości i nienawiści....powoduje to, że mnie nic nie cieszy, a wszystko drażni? co mam z tym wszystkim zrobić, wielu rzeczy próbowałem, i nic nie dawało. Jak odnaleźć radość, którą zepsułem przez pornografie?

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~eNeN 07:12:36 | 2014-01-27
Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~askier 22:28:24 | 2014-01-24
Bardzo wywazony glos. Wszak to czlowiek sam decyduje czy bedzie sluchal Boga,
, czy wybierze zycie bez Boga. Nie rozumiem skad w ludziach tyle zlej woli, zeby z Bozego milosierdzia uczynic  obiekt kpin. Juz wiem - to jest wlasnie pieklo...

Oceń 3 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Natalia 09:52:50 | 2014-01-24
Bracie logan wystrzegaj sie rzucania oskarzen. Milosierdzie Boga jest dla nas nieogarnietym potokiem milosci, ktorej nie mozemy nawet sobie wyobrazic. Wiec okryj sie pokora w swym sercu a latwiej bedzie Ci przyjac Jego prawde.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~logan 22:31:12 | 2014-01-20
Chodzi mi o to,że po śmierci jest sąd.Sędzią jest Bóg,który wydaje werdykt.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Karol Amates 17:17:42 | 2014-01-20
"Nie byłby Bogiem, gdyby nie było harmonii między miłością a sprawiedliwością"... Ciekawe. Logan ma wiedzę o tym, kiedy Bóg nie może być bogiem. Istotnie, jak sam pisze, czysta herezja.

Oceń 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook