W którym miejscu Biblia mówi o czyśćcu?

"Ci ludzie dopuścili się grzechu, którego już w tej chwili nie są w stanie odpokutować, bo zginęli w tej bitwie. I co wtedy"? Biskup Grzegorz Ryś tłumaczy, dlaczego wierzymy w istnienie czyśćca. 

 

Pytanie: Gdzie można znaleźć w Biblii informacje o czyśćcu?

 

 

Tego jeszcze nie było. Biskup Grzegorz Ryś mierzy się z pytaniami zadanymi przez czytelników DEON.pl dotyczącymi najtrudniejszych fragmentów Biblii. Odpowiada na najtrudniejsze i rozwiązuje kwestie, z którymi nie potrafiliście sobie poradzić w czasie lektury. W każdą niedzielę tylko na DEON.pl.

 

Wszystkie odcinki znajdziesz TUTAJ

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.25

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

dominika1711 22:37:25 | 2016-06-15
http://www.gotquestions.org/Polski/czysciec.html
W Biblii nie ma nic o czyścu, może gdy wkońcu to do każdego przemówi, to może wtedy będziemy się modlić o zbawienie ludzi za życia i będziemy pokazywać naszym życiem Ewangelię, i nie będziemy się łudzić, że coś uprosimy po śmierci danej osoby. Każdy z nasz ma jedno życie żeby przyjąć Jezusa i Go naśladować, albo odrzucić. I każdy odpowiada za siebie i odpowie przed Bogiem.
Pozdrawiam 

Oceń 3 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 23:53:58 | 2016-06-08
No cóż Ryś nie umie odpowiedzieć na to pytanie. 

Oceń 4 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jan Biskup 23:37:35 | 2016-06-06
Bardzo skrótowo i mało konkretne wyjaśnienie.
Polecam konkretny wykład Błaszkiewicza
https://www.youtube.com/watch?v=Gi2ByDgpUP4

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 23:37:28 | 2016-06-05
Warto tutaj zaznaczyć, iż Biblia jest fundamentem Kościoła Chrystusowego, na którym już od wielu wieków bardzo wiele pobudowano. Mam na myśli nauki, przekazy i świadectwa wielu Śwętych o przestrzeniach czyśćcowych.

O czyśćcu świadczył między innymi Jan Maria Vianney, o. Pio, Faustyna Kowalska i wielu innych.

Tak o czyśćcu pisała Siostra Faustyna:
"…zapytałam się Pana Jezusa, za kogo jeszcze mam się modlić? Odpowiedział mi Jezus, że na przyszłą noc da mi poznać, za kogo mam się modlić. Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które je paliły, mnie nie dotykały. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę, l zapytałam się tych dusz, jakie jest ich największe cierpienie? l odpowiedziały mi jednogłośnie, że największe dla nich cierpienie to tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w Czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi więzienia cierpiących. Usłyszałam głos wewnętrzny, który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale Sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściślej obcuję z duszami cierpiącymi. (Dz 20)".

Oceń 4 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piecuszek 21:22:06 | 2016-06-05
Jezeli zycie "w zaswiatach" istnieje poza czasem to sad tez. Czas modlitwy jest wiec niewazny. Skad przypuszczenie ze istnieje oddzielne miejsce, gdzie nastepuje oczyszczenie?
Bardzo lubie takie kwiatki, gdy zaczyna sie krecenie i usilowanie nadania choc pozoru sensu dla teologicznych bajan.

Oceń 3 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook