Czy miłosierny Bóg karze za grzechy?

Mój grzech dotyka także innych, może dotknąć moje dziecko, mojego wnuka. Po niektórych grzechach zostaje w nas rana jak lej bombowy - mówi bp Grzegorz Ryś. 

 

Pismo Święte: Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: «Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia, przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech, lecz nie pozostawiający go bez ukarania, ale zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia». (Wj 34, 6-7)

 

Pytanie:  Mówi się o miłosiernym i łaskawym Bogu, który jednak karze dzieci i wnuki aż do trzeciego i czwartego pokolenia. Jak pogodzić te dwie sprawy? Czy Bóg może karać mnie za winy ojca lub dziadka? 

 

 

Tego jeszcze nie było. Biskup Grzegorz Ryś mierzy się z pytaniami zadanymi przez czytelników DEON.pl dotyczącymi najtrudniejszych fragmentów Biblii. Odpowiada na najtrudniejsze i rozwiązuje kwestie, z którymi nie potrafiliście sobie poradzić w czasie lektury. W każdą niedzielę tylko na DEON.pl.

 

Wszystkie odcinki znajdziesz TUTAJ

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.46

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrdeb7 00:04:46 | 2016-05-30
Nie rozumiem dlaczego w takim kontekscie nie zostal przywolany "Update", Slowa z ksiegi wyjscia («Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy ....,) sa nieaktualne, deaktualizuja sie w ksiedze Ezechiela.
EZ 18:1-4
Pan skierował do mnie te słowa: «Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej: Ojcowie jedli zielone winogrona,a zęby ścierpły synom? Na moje życie - wyrocznia Pana Boga. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu. 4 Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze2 tylko ta osoba2, która zgrzeszyła. 

I na dokladke EZ 18:18-20

A ponieważ ojciec jego był gwałtownikiem, dopuszczał się grabieży i nie postępował dobrze pośród mego ludu, dlatego on sam umrze z powodu swojej nieprawości. 19 Wy zaś mówicie: "Dlaczego syn nie odpowiada za winy swego ojca?" Ależ syn postępował według prawa i sprawiedliwości, zachowywał wszystkie moje ustawy i postępował według nich, a więc powinien żyć. 20 <b>Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec - za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie.</b>

Polecam przeczytac caly rozdzial 18 z ksiegi Ezechiela

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook