Niezwykły gest Kate Winslet i Leonarda DiCaprio! Pomogli uratować umierająca matkę

(fot. shuterstock.com/s_bukley / youtube.com/hdfilmtributes)

Brytyjka nie zgodziła się na usunięcie ciąży pomimo groźnej choroby. Gwiazdy "Titanica" tak poruszyła ta historia, że postanowili jej pomóc w niecodzienny sposób. Udało się!

 

Gemma Nuttall ma 29 lat. W trakcie upragnionej i oczekiwanej ciąży dowiedziała się, że cierpi na nowotwór złośliwy jajnika. Zrezygnowała z leczenia dla dobra dziecka. "Nie mogę się pozbyć ciąży, to dzięki niej wykryto raka. Tak naprawdę to ona mnie uratowała" - mówiła w jednym z wywiadów kobieta.

 

W 26. tygodniu ciąży Gemma urodziła zdrową córeczkę. Dziecko chociaż było wcześniakiem, urodziło się w dobrej kondycji. Jednak nowotwór w ciele matki znacznie przyspieszył swój wzrost i rozprzestrzenił się w organizmie kobiety. Według lekarzy czekał ją zaledwie rok życia. Brytyjka postanowiła się nie poddawać i walczyć dla córki.

 

W Internecie ukazał się jej apel z prośbą o ratunek. Jakiekolwiek szanse dawało jej tylko kosztowne leczenie. Immunoterapia, której chciała się poddać kobieta jest alternatywną metodą i nie dawała żadnej gwarancji. Koszt wynosił w przeliczeniu na polską walutę prawie 1,5 mln. złotych!

 

W odpowiedzi na apel Gemmy skontaktowała się z nią… Kate Winslet. Aktorka zaoferowała swoją pomoc i wsparła ją w tej walce. Brytyjka wspominała, że poruszyła ją bardzo normalność aktorki, która pytała o proste rzeczy, jak jej samopoczucie i przeżywanie choroby. Kate Winslet sama jest matką trójki dzieci, dlatego nie umiała przejść obojętnie obok losu Gemmy. "Czułam potrzebę, aby z tobą porozmawiać" - powiedziała aktorka w rozmowie telefonicznej.

 

Gwiazda "Titanica" wpadła na niecodzienny pomysł. Poprosiła swojego wieloletniego przyjaciela Leonardo DiCaprio, aby jeszcze raz wcielili się w postacie grane w tym kultowym filmie. Wspólnie wyszli z inicjatywą aukcji charytatywnej. Do wygrania była jedna z trzech kolacji z filmowymi "Jackiem i Rose". Osoby, które wylicytowały kolację mogły same wybrać restaurację w Nowym Jorku, do której poszły z gwiazdami. Zebrane fundusze zostały przekazane na leczenie Gemmy.

 

Pięć miesięcy temu zakończył się leczenie kobiety. Przyniosło pozytywny skutek i Gemma nadal żyje, jest zdrowa i może wychowywać swoją córkę. Historia jej bohaterskiej decyzji o donoszeniu ciąży i walki o życie odbiła się w Internecie takim echem, że stała się jedną z największych akcji pro-life w Wielkiej Brytanii od lat. Zwróciła uwagę na ludzi na los wielu matek i dzieci.

 

Kate Winslet za pomoc Gemmie została wyróżniona prestiżowym wyróżnieniem Actors Inspiration Award w kategorii działalność charytatywna. Odbierając tę nagrodę, powiedziała ze wzruszeniem, że "największym przywilejem było nauczenie się, jak wykorzystać popularność, aby pomagać innym".

 

 

                                                                                                           

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.69

Liczba głosów:

42

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?