Czy na pewno wszystko już wiesz o in vitro?

(fot. shutterstock.com)

Na zaproszenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris po raz trzeci z cyklem wykładów przyjedzie do Polski Nikolas Nikas - prezes Bioethics Defense Fund - prawniczej organizacji podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie.

 

Nikolas Nikas jest cenionym specjalistą umiejętnie prezentującym fakty dostarczane przez nauki przyrodnicze oraz medycynę w perspektywie prawnej i politologicznej. W ramach Bioethics Defense Fund może swą wiedzę i doświadczenie wykorzystywać na polu legislacji, postępowań procesowych, edukacji i w mediach.

 

Nikolas Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, in vitro, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki. Był konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie, stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.

Wraz z żoną Melindą i piątką dorosłych dzieci mieszka w Phoenix w Arizonie.

 

Tegoroczna wizyta Nikolasa Nikasa w Polsce zbiega się w czasie z parlamentarną debatą na temat forsowanego przez rząd programu in vitro. W związku z tym, prezes Bioethics Defense Fund poświęci swoje wystąpienia tematyce procedury zapłodnienia pozaustrojowego oraz przedstawi kulisy związane z przemysłem in vitro w USA.

 

Harmonogram wykładów Nikolasa Nikasa w Polsce 2015r.:

 

13 kwietnia (poniedziałek)

 

Kraków, godz. 11:00, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, ul. Gołębia 24 (główny gmach UJ), sala 52 (2 piętro) - wykład w j. angielskim pt . "Prawo wobec metod wspomaganego rozrodu w USA - in vitro oczami amerykańskiego adwokata".

Organizator: Katedra Prawa Rzymskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

14 kwietnia (wtorek)

 

Lublin,godz. 11:30, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Collegium Iuridicum KUL, ul. Spokojna 1, sala CI-300 (2 piętro) - wykład z tłumaczeniem na j. polski pt. "Wokół kształtu ustawy o in vitro - współczesna medycyna i biotechnologia a nowe kierunki działań prawnych".

Organizator: Katedra Prawa Wyznaniowego KUL.

 

Warszawa,godz. 18:30, Uniwersytet Warszawski, Collegium Iuridicum II, Budynek BUW (wejście od ul. Lipowej 4), sala A3 - wykład z tłumaczeniem na j. polski pt. "Stawka większa niż życie. O co chodzi w sporze o in vitro?".
Organizator: ASK Soli Deo.

 

15 kwietnia (środa)

 

Warszawa,godz. 19:00, Szkoła Główna Handlowa, gmach główny SGH al. Niepodległości 162, aula VII - wykład z tłumaczeniem na j. polski pt. "Human Life. Can you afford it?". Nikolas Nikas będzie mówił o biznesie in vitro w USA, który czyni dziecko luksusowym towarem a kobietę inkubatorem do wynajęcia. Europejski kontekst tego zjawiska naświetli prezes FAFCE (Fédération des Associations Familiales Catholiques en Europe) Antoine Renard wraz z sekretarzem FAFCE Marią Hilldingson.
Organizator: ASK Soli Deo.

 

16 kwietnia (czwartek)

 

Poznań,godz. 17:00,Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Wydział Prawa i Administracji, al. Niepodległości 53, Collegium Iuridicum Novum, sala Gamma (parter) - wykład z tłumaczeniem na j. polski pt. "Współczesna medycyna i biotechnologia a nowe kierunki działań prawnych - wokół kształtu ustawy o in vitro".
Organizator: Koło Naukowe Teorii i Filozofii Prawa im. Zygmunta Ziembińskiego UAM.

 

17 kwietnia (piątek)

 

Wrocław,godz. 17:00,Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa Administracji i Ekonomii UWr, ul. Uniwersytecka 22-26, sala 218A, wykład z tłumaczeniem na j. polski pt. "Prawo wobec metod wspomaganego rozrodu w USA - in vitro oczami amerykańskiego adwokata".
Organizator: Studenckie Koło Naukowe "Prawo, Społeczeństwo, Kultura" UWr.
 
Wykłady w Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu będą tłumaczone na język polski.

 

Patronat medialny: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Polonia Christiana, Razem.TV, Radio Warszawa, Telewizja Republika.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook