Jak manipulować śmiercią?

Niedziela
Iwona Galińska
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 11:10
Do jakich sytuacji może doprowadzić hołdowanie fałszywej wolności, widać na przykładzie eutanazji. W czasach panoszącego się relatywizmu każde wynaturzenie może zostać usankcjonowane kodeksem prawnym.
więcej

Eutanazja czy uporczywa terapia?

Posłaniec
ks. Andrzej Muszala / Posłaniec Serca Jezusowego
Niedziela, 7 czerwca 2015, godz. 08:58
Społeczeństwo jest po to, by bronić życia swych członków. Społeczeństwo, które zabija pewne kategorie obywateli, zaprzecza swej racji istnienia. Ryszard Fenigsen
więcej

Apel katolików przeciwko eutanazji dzieci

KAI

Czwartek, 9 kwietnia 2015, godz. 12:13
Petycja podpisana przez ponad 200 tys. Europejczyków przeciwko belgijskiemu prawu zezwalającemu na eutanazję dzieci zostanie przekazana jutro w Brukseli. Sygnatariusze dokumentu domagają się od monarchy, aby nie podpisywał ustawy.
więcej

Zapomniana zbrodnia III Rzeszy?

PAP - Nauka w Polsce
Środa, 8 kwietnia 2015, godz. 13:45
Pion śledczy szczecińskiego IPN w 2014 roku podjął na nowo umorzone śledztwo ws. zbrodni funkcjonariuszy III Rzeszy w ośrodku eutanazji w austriackim Alkoven. Odnaleziono listę 458 osób o polsko brzmiących nazwiskach, które mogły tam zginąć - powiedział prokurator IPN.
więcej

Franciszek: NIE dla in vitro, aborcji i eutanazji

KAI

Środa, 8 kwietnia 2015, godz. 10:32
Wierność Ewangelii życia i poszanowanie go jako daru Boga wymaga niekiedy decyzji odważnych i sprzecznych z dominującym nurtem, które w szczególnych okolicznościach mogą prowadzić do sprzeciwu sumienia - powiedział Franciszek do włoskich lekarzy katolickich.
więcej

Francja przyjęła ustawę o eutanazji

Radio Watykańskie
Joanna Banasik / mg
Środa, 8 kwietnia 2015, godz. 09:28
Francuski parlament przyjął ustawę, która częściowo legalizuję eutanazję. Nowe prawo pozwala uśmiercić pacjenta poprzez zagłodzenie go na śmierć. W przepisach nie używa się słów "eutanazja" czy "śmierć" lecz "prawo do końca życia" oraz "głębokie i trwałe uspokojenie pacjenta".
więcej

Starość, cierpienie i śmierć

Lucien Israël / slo
Poniedziałek, 23 marca 2015, godz. 14:27
Gdyby medycyna wywiązywała się ze swych odwiecznych zadań, by przynosić ulgę, przedłużać życie, czasem uzdrawiać, naprawiać, częściej towarzyszyć cierpieniu, opiekować się, świadczyć o prawdziwej solidarności ludzkiej wobec przeciwności losu - byłoby to już wiele. Ale oto dzisiaj żąda się od niej czegoś zupełnie innego w społeczeństwach, które cieszą się nazwą rozwiniętych.
więcej

Eutanazja dzieci, niezdany egzamin dorosłych

Elżbieta Wiater
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 13:05
Wraz z legalizacją w Belgii eutanazji dla dzieci, śmierć stała się tam wartością samą w sobie i jeszcze jednym, banalnym produktem na półce idei. Teraz zdjęto z niego nawet naklejkę "Dozwolone od lat 18". Niestety, kierunek w który zmierza zachodnia Europa wydaje się początkiem jej końca.
więcej

Eutanazja nie jest samobójstwem

Elżbieta Wiater
Czwartek, 23 października 2014, godz. 11:05
Jurek Owsiak swoim stwierdzeniem o poparciu dla legalizacji eutanazji osiągnął zamierzony cel - rozpętał debatę. W mediach zaczęto publikować wypowiedzi na ten temat i, słuchając niektórych z nich, doszłam do wniosku, że warto doprecyzować pojęcia.
więcej

Eutanazja dzieci to jeszcze nie koniec

Radio Watykańskie
slo
Czwartek, 23 października 2014, godz. 09:24
Eutanazja dzieci to jeszcze nie koniec. Należy się spodziewać dalszego rozwoju prawa w tym zakresie - przewiduje prymas Belgii.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook