Eva Weinmayr: Ciekawe, co oznacza ta cisza

wab
Poniedziałek, 12 lipca 2010, godz. 11:13
Do 29 sierpnia w Galerii Zachęta w Warszawie można oglądać najnowszy projekt artystyczny Evy Weinmayr, będący oryginalnym dochodzeniem w sprawie tajemniczego zniknięcia brytyjskiego duetu artystycznego Art in Ruins, stworzonego przez Hannah Vowles i Glyna Banksa.
więcej

"Fryderyka przygody na mniej poważną nutę"

PAP / apd
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 11:14
Wesele w Żychlinie (Wielkopolska) jest tematem komiksu o Fryderyku Chopinie. Kompozytor w 1829 r. przyjechał do tej miejscowości na wesele Melanii Bronikowskiej z Wiktorem Adamem Kurnatowskim. Komiks zatytułowano "Chopin na weselu w Żychlinie, czyli Fryderyka przygody na mniej poważną nutę".
więcej

Great Island - synonim emigracji

wab
Sobota, 10 lipca 2010, godz. 19:11
Projekt Krzysztofa Miękusa "Great Island" dotyka problemów współczesnego nomadyzmu i migracji. Na wystawie prezentowane są fotografie oraz instalacja wideo.
więcej

Janda reżyseruje "Przygodę" Máraiego

wab
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 14:37
Sztuka węgierskiego pisarza to fascynująca wyprawa w głąb ludzkiej psychiki. Kolejne sceny dramatu w reżyserii Krystyny Jandy pokazują niejednoznaczność intencji i motywacji bohaterów. Skrywane tajemnice i nieoczekiwane odkrycia burzą porządek dnia, który wydawał się szczytem w karierze uznanego lekarza profesora Kádára - jego rolę gra Jan Englert.
więcej

Frutti di mare a ciąża

drr / inf. pras.
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 13:57
Kobietom w ciąży mniej wolno - kulinarnie. Przyszłe mamy bardziej niż inni muszą uważać na to, co jedzą. Zwłaszcza, gdy wakacje zamierzają spędzić z dala o polskiej kuchni.
więcej

Willa Reykjavik - dzielnica sztuki

wab
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 11:55
W lipcu w centrum Reykjaviku powstanie tymczasowa, międzynarodowa dzielnica sztuki. Stworzy ją 14 europejskich galerii z Warszawy, Paryża, Berlina, Mediolanu, Stambułu, Londynu, Wilna i Reykjaviku.
więcej

Dr House w obiektywie aparatu

DEON.pl / ad / drr
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 11:42
Do robienia zdjęć służy aparat fotograficzny, natomiast filmy kręcimy kamerą. Taki paradygmat wciąż wydaje się obowiązywać w świecie zawodowych fotografów i filmowców. Nieustanny rozwój technologiczny powoduje jednak, że to, co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś staje się możliwe.
więcej

Made in Poland - niebanalne pamiątki z Polski

wab
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 10:52
16 lipca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej otwarta zostanie wystawa "Nie zapomnij o mnie!", prezentująca niebanalne pamiątki z Polski, zaprojektowane przez młodych designerów. Wystawa potrwa do 29 sierpnia 2010 r.
więcej

Czeski Sen – Świadomy Sen. Warszawa i Łódź

wab
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 10:25
„Czeski Sen – Świadomy Sen” to międzynarodowy projekt przygotowywany przez Fundację Dominik Art Projects. Ma przybliżyć złożoność sztuki współczesnej oraz wielorakość wypowiedzi artystycznej czeskich twórców, dlatego na projekt składają się wystawy, pokazy wideo art’u, spotkania z artystami.
więcej

MORE IS MORE. Przepych i nadmiar w sztuce

wab
Piątek, 9 lipca 2010, godz. 09:18
Mniej znaczy więcej (ang. less is more) to głoszone przez Miesa Ven der Rohe hasło programowe światowego modernizmu w architekturze. Sformułowanie to stało się podstawą racjonalnego funkcjonalizmu, który potępił wszelki ornament, uznając go za zbrodnię. Co złego widzieli w nadmiarze artyści i myśliciele związani z modernizmem?
więcej

Od jutra w Gdańsku Wikimania 2010

PAP / apd
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 16:41
W piątek w Gdańsku rozpocznie się konferencja Wikimania 2010, w której weźmie udział około 500 twórców różnego rodzaju Wikimediów, w tym ponad 250 wersji językowych Wikipedii z całego świata. Jednym z gości spotkania będzie założyciel Wikipedii Jimmy Wales.
więcej

Na wakacje w Tatry

PAP / drr
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 10:15
Rośnie ruch turystyczny w Tatrach. Oblężenie przeżywa Giewont, a na wjazd kolejką na Kasprowy Wierch trzeba czekać w Kuźnicach nawet dwie i pół godziny. Ratownicy górscy radzą, aby w góry wyruszać wcześnie rano, wtedy można uniknąć dużego ruchu na szlakach.
więcej

Interaktywny spacer po Nowej Hucie

PAP / wab
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 07:44
Pod nazwą NHpedia wystartowała interaktywna internetowa encyklopedia o Nowej Hucie. NHpedia to społecznościowy wortal, który nie tylko dostarcza informacje o tej dzielnicy Krakowa, ale też umożliwia internautom publikowanie własnych materiałów na jej temat.
więcej

Mistrz plakatu na warszawskich citylightach

wab
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 07:11
60 plakatów Henryka Tomaszewskiego zawiśnie w lipcu i sierpniu na citylightach na terenie Warszawy. To specjalny projekt Wiesława Rosochy poświęcony mistrzowi polskiego plakatu.
więcej

Obsesja Amerykanów na punkcie Facebooka

PAP / drr
Środa, 7 lipca 2010, godz. 12:00
Coraz więcej Amerykanów uzależnia się od portalu społecznościowego Facebook - donosi Agencja France Presse. Z najnowszych ankiet wynika, że w przypadku 34 proc. kobiet w wieku od 18 do 34 lat wejście na Facebooka jest pierwszą rzeczą, którą robią po przebudzeniu.
więcej

Nowa powieść Umberto Eco w październiku

PAP / apd
Poniedziałek, 5 lipca 2010, godz. 13:41
"Cmentarz w Pradze" ("Cimitero di Praga") - taki tytuł będzie nosić najnowsza powieść Umberto Eco, która ukaże się w październiku. Zapowiedziało ją włoskie wydawnictwo Bompiani.
więcej

Lech Wałęsa jeszcze sprawniejszy w sieci

PRoto.pl / drr
Poniedziałek, 5 lipca 2010, godz. 07:51
Lech Wałęsa zatrudnił specjalistę ds. komunikacji w Internecie. Od czerwca tego roku działania w social media, mobilnej telefonii, na blogach i mikroblogach wspierać będzie Jarosław Rybus.
więcej

"Biała gorączka" w Otwartej Pracowni

wab
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 17:41
16 lipca 2010 roku o godzinie 19.00 w Otwartej Pracowni w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Krystyny Połtowicz pt. Biała Grorączka.
więcej

Z duszą, czyli tak się niegdyś prasowało

PAP / apio
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 14:46
Do czego służyły szklane żelazka, co prasowano przy pomocy nagrzewanych nożyczek, jak wyglądała "kosmiczna" pralka - odpowiedź na te m.in. pytania można znaleźć oglądając wystawę "Dzieje żelazka i sprzętów do prania" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
więcej

Artur Tabor - wybitny fotograf, nie żyje

PAP / apio
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 12:32
Wybitny fotograf przyrody i filmowiec Artur Tabor zginął w nieszczęśliwym wypadku podczas pleneru zdjęciowego w Mongolii.
więcej

Trolejbusem "ZIU-tkiem" po Lublinie

PAP / ad
Sobota, 3 lipca 2010, godz. 15:11
Turystyczną trasą będzie jeździł w wakacje po Lublinie "zabytkowy" trolejbus nazywany "ZIU-tkiem". Na przejażdżkę po mieście turyści i mieszkańcy Lublina będą się nim mogli wybrać w każdą niedzielę lipca i sierpnia.
więcej

Możesz fotografować w muzeach. Za darmo

PAP / wab
Piątek, 2 lipca 2010, godz. 14:33
"Fotografowanie możliwe jest po uzyskaniu zgody i uiszczeniu opłaty" - takie zapisy w regulaminach muzeów są nielegalne. Tyle że w teorii, bo ani zwiedzający, ani też sami muzealnicy nie wiedzą o wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
więcej

10 lat temu zmarł Gustaw Herling-Grudziński

PAP / zylka
Piątek, 2 lipca 2010, godz. 08:02
4 lipca mija 10 lat od śmierci jednego z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, autora m.in. "Innego świata" i "Dziennika pisanego nocą". Okrągła rocznica zbiega się z publikacją pierwszego tomu "Dzieł zebranych" tego pisarza.
więcej

Po 25 latach "Larry King Live" znika z CNN

PAP / drr
Czwartek, 1 lipca 2010, godz. 09:30
Znany prezenter telewizji CNN Larry King zapowiedział, że na jesieni zakończy się emisja jego programu "Larry King Live", w którym od 25 lat przeprowadza wywiady ze znanymi osobistościami.
więcej

Letni Ogród Teatralny w Katowicach

wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 15:09
3 lipca 2010 roku po raz dwunasty wystartuje kultowy już Letni Ogród Teatralny. Przez najbliższe dwa miesiące wszyscy ci, którzy z jakichś powodów nie wyjadą na urlop, będą mogli uczestniczyć w prawdziwym święcie teatru.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook