Anthony Braxton wystąpi w Warszawie

(fot. michael hoefner / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Jeden z najważniejszych amerykańskich saksofonistów jazzowych Anthony Braxton wystąpi 16 października w warszawskim Studiu Polskiego Radia. Muzyk wystąpi w ramach festiwalu Ad Libitum.

 

Organizowany przez Fundację Polskiej Rady Muzycznej w Laboratorium CSW w Warszawie i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, festiwal Ad Libitum koncentruje się na sztuce improwizowanej. Wśród zaproszonych artystów obecni się zarówno twórcy +video-artu, nowych mediów elektronicznych jak uznani instrumentaliści.

 

Anthony Braxton jest jednym z najbardziej uznanych saksofonistów jazzowych i improwizatorów. Jego dyskografia obejmuje ponad 100 krążków, z czego takie prace jak "3 Compositions of New Jazz" (1976) są uznane za jedne z najważniejszych pozycji w historii muzyki awangardowej. Twórczość Braxtona czerpie wpływy zarówno z jazzu jak muzyki współczesnej i etnicznej. Występuje zarówno z solowych recitalach jak wieloosobową orkiestrową obsadą. W 1994 roku został stypendystą prestiżowego MacArthur Fellowship, przyznawanego geniuszom. Podczas warszawskiego koncertu Braxton wystąpi w towarzystwie saksofonista Jamesa Fei, kornecisty Taylora Ho oraz skrzypaczki Eriki Dicker.

 

Podczas, odbywającego się w dniach 10-16 października, festiwalu wystąpią również m.in.: Maja Ratkje w duecie z Aleksandrem Janickim, Pierre Jodlowski oraz Anna Zaradny i Cezary Duchnowski, Robin Rimbaud i Mirosław Bałka.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?