"Bóg to wie, jak mijaliśmy to, co złe". Ksiądz rapuje o swoim życiu [MUZYKA]

To świadectwo księdza Jakuba Bartczaka porusza młodzież w Polsce! Słuchaj, niech poruszy i Ciebie!

 

Oto piosenka zatytułowana "Świadectwo", w której ks. Jakub opowiada o swoim życiu:

 

 

Jak powiedział nam ksiądz Jakub, ten utwór jest dla niego bardzo osobisty. "W utworze podzieliłem się swoim świadectwem wiary i śmierci bliskich osób - najpierw taty, gdy byłem małym dzieckiem, a póżniej brata, który zmartł w bardzo młodym wieku. Te wydarzenia były dla mnie bodźcem radykalnego wyboru Chrystusa jako Pana mojego życia. Refren opowiada o tym wyborze między życiem "na pełnej petardzie" a pogrążeniu się w totalnej ciemności i pretensji do Boga".

 

Święty od życia na pełnej petardzie >>

 

Ks. Bartczak mówi nam dalej o tym, że "Utwór skierowany jest do fanów hip hopu, młodych ludzi którzy również muszą w swoim zyciu dokonywać wyborów. Stylistyka teledysku jest podobna do tych ulicznych, ale morał jest zupełnie odwrotny - stąd druga zwrotka mówiąca o prawdziwym sukcesie życiowym osiągniętym przez wiarę".

 

Na pytanie jak ewangelizować młodych, ksiądz Jakub powiedział, że trzeba być szczerym. "Pochodzę ze środowiska hip hopowego; wiąże mnie z nimi pochodzenie, język, podobne gusty ale jestem księdzem - i to moje środowisko hip hopowe bardzo potrzebuje równiez Boga".

 

Ksiądz Jakub Bartczak pracuje w archidiecezji wrocławskiej, w miejscowości Sulistrowice. Jestem tam wikariuszem oraz duszpasterzem młodzieży. Wydał dwie płyty: "Powołanie" oraz "Po prostu wierzę". Jego ostatni singiel to "Bóg jest, działa". Przygotowuje obecnie nową płytę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?