Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie

Festiwal Filmów Skandynawskich

26 fabularnych, dokumentalnych i animowanych filmów zostanie pokazanych podczas XII Festiwalu Filmów Skandynawskich, który rusza w poniedziałek w Darłowie (Zachodniopomorskie). Gościem specjalnym imprezy będzie duński reżyser Jacob Dammas.

 

Impreza potrwa do 22 lipca.

 

Wśród festiwalowych filmów nie zabraknie nowości. 21 lipca odbędzie się polska prapremiera szwedzkiego dramatu kryminalnego "Gra" w reżyserii Rubena Ostlunda. Film jest oparty na prawdziwej historii młodocianego gangu, który napadał na dzieci w centrach handlowych Goeteborgu.

 

Gościem specjalnym imprezy będzie reżyser Jacob Dammas, zdobywca "Małego Jantra" za najlepszy film dokumentalny na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w 2008 r. Dammas nagrodę otrzymał za "Kredens". Spotkanie z twórcą zaplanowano na 21 lipca.

 

Festiwalowe seanse odbywać się będą w Kinie "Bajka" i na placu przy Kapitanacie Portu, a w razie złej pogody w Terminalu Sztuki przy ul. Kotwicznej.

 

Organizatorem festiwalu jest Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda. Patronat nad imprezą objął: Duński Instytut Kultury w Warszawie, Ambasada Królestwa Danii w Warszawie oraz Duński Instytut Filmowy w Kopenhadze.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?