Se-Ma-For Film Festival we wrześniu w Łodzi

W dniach od 23 do 25 września 2010 roku w Łodzi odbędzie się pierwszy Se-Ma-For Film Festival. Impreza organizowana jest z okazji stulecia jednej z najważniejszych technik realizacji filmu animowanego – techniki lalkowej.

 

W programie znajdą się m.in. projekcje polskich i światowych pełnometrażowych filmów lalkowych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Gośćmi Festiwalu będą wybitni światowi animatorzy: Bracia Quay, Suzie Templeton i jej mąż, holenderski twórca animacji Rosto, Tadeusz Wilkosz oraz wnuczka Władysława Starewicza, twórcy pierwszego animowanego filmu lalkowego.

 

W ramach festiwalu Fundacja Filmowa Se-Ma-For organizuje też warsztaty animacji, które odbędą się w halach Studia Filmowego Se-Ma-For. Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz studentów.

 

Celem warsztatów jest przybliżenie młodym osobom – zarówno tym, którzy w sferze animacji stawiali już pierwsze kroki, jak i tym, dla których będzie to pierwszy kontakt z tą dziedziną – wachlarza możliwości jakie dostarcza program do animacji Toon Boom.

 

Program ten pozwala na kreowanie własnych postaci, opowiedzenie ciekawej historii, rozwija wyobraźnię u użytkowników, bawi i jednocześnie uczy. Organizatorzy zapewniają fachową opiekę animatorów oraz odpowiednie zaplecze techniczne.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook