"Tam, gdzie mieszka Bóg". Pierwszy film z udziałem papieża Franciszka

"Tam, gdzie mieszka Bóg" to pierwszy w historii kina film, w którym papież zagrał samego siebie. Argentyńska produkcja dla dzieci wejdzie na ekrany polskich kin 20 kwietnia.


"Tam, gdzie mieszka Bóg" to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze.

 

Mały Andrew (w tej roli Kyle Breitkopf znany m.in. z roli Milesa z hitu kinowego "Cudowny chłopak") ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

 

 

Po raz pierwszy w historii w filmie fabularnym wziął udział papież, który zagrał samego siebie.

 

Nasz film wyrósł z pragnienia papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa - mówi współreżyserka, Graciela Rodriguez. Pytanie, które zadała ojcu świętemu w jego scenie brzmiało: "Jak i gdzie dzieci mogą poznać Jezusa?". Odpowiedź, którą widzowie znajdą w filmie brzmi: "Czytając Ewangelię, ucząc się katechizmu, rozmawiając z Nim".

 

Jak zaznacza polski dystrybutor, "Tam, gdzie mieszka Bóg" to opowieść "podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii".

 

Uroczysta premiera "Tam, gdzie mieszka Bóg" odbyła się w Watykanie i - obok pokazu "Milczenia" Martina Scorsese - była jedyną tego rodzaju projekcją filmową w Stolicy Apostolskiej w 2017 roku. Film jest wspólnym dziełem światowej sławy psycholożki Gracieli Rodriguez, oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, autora reklam dla największych firm i marek.

 

"Tam, gdzie mieszka Bóg" to argentyńska produkcja z 2017 r. Na ekrany polskich kin trafi 20 kwietnia 2018 r. Katolicka Agencja Informacyjna sprawuje nad filmem patronat medialny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czuwajacy66 21:44:36 | 2018-03-14
,,Jezeli bedziecie trwac w nauce mojej, bedziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawde, a prawda was wyzwoli"
Jezus Chrystus

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook