Time-lapse Polaka podbija świat [WIDEO]

Maciej Tomków jest młodym polskim operatorem. Oprócz ukończenia krakowskiej szkoły filmowej AMA, ma również na koncie dyplom AWF. Dzięki akrobatycznym zdolnościom nagrywa ujęcia, które dla zwykłego śmiertelnika są nie do pomyślenia. Znany jest chociażby z karkołomnych nagrań wykonywanych z wykorzystaniem... rolek.

 


Oprócz pracy operatora steadicamu (system stabilizacji kamery do ujęć ruchomych) specjalizuje się również w tworzeniu filmów poklatkowych, czyli time-lapse. Wykonywane z określoną częstotliwością i z precyzyjnie dostosowaną ekspozycją zdjęcia pozwalają na stworzenie niezwykłych "przyspieszonych filmów". Ostatnia produkcja młodego filmowca odbiła się szerokim echem i zdobywa kolejne nagrody.


Nakręcenie magicznych krajobrazów greckiej wyspy Zakhyntos oznaczało dla niego aż miesiąc dni zdjęciowych, przebycie 2000 kilometrów na samej wyspie oraz spędzenie prawie 400 godzin w postprodukcji (montaż, koloryzacja etc.). To wszystko dało jednak niezwykły efekt w postaci jednego z najlepszych filmów tego typu w ostatnich latach:

 

Tu można obejrzeć proces powstawania filmu:


 

(fot. Maciej Tomków / maciejtomkow.com)

 

(fot. flickr.com / Maciej Tomków)

 

(fot. flickr.com / Maciej Tomków)

 

(fot. flickr.com / Maciej Tomków)

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook