Tak ludzie gór przywitają Nowy Rok

(fot. shutterstock.com)

Miłośnicy gór mogą spędzić sylwestrową noc na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim. Nowy Rok zostanie przywitany po Mszy św. odprawionej poniżej schroniska. Będzie ognisko i wspólne śpiewanie kolęd. Msza św. przy ołtarzu polowym rozpocznie się o godz. 22.30.


Pielgrzymi wyruszą na Jaworzynę pieszo. Po błogosławieństwie zorganizowane grupy wyruszą o godz. 19.00 z kościoła zdrojowego w Krynicy. Poprowadzi je doświadczony turysta PTTK. Wejście piesze na Jaworzynę odbędzie się tylko jedną trasą - szlakiem zielonym, prowadzącym z Krynicy-Zdroju przez Przełęcz Krzyżową do Czarnego Potoku, a dalej drogą dojazdową do Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej PTTK.

 

Kolej gondolowa w Sylwestra będzie kursować tylko do godz. 18.00.

 

Sylwester ludzi gór zostanie zorganizowany po raz 27. W ostatnich latach Nowy Rok w taki sposób wita około tysiąca osób, nie tylko z Polski.

 

Wyprawa w zimowych warunkach górskich zajmie około siedmiu godzin w obydwie strony. Trzeba dobrze się ubrać, mieć odpowiednie buty, zabrać latarkę lub pochodnie, a także prowiant i termos z ciepłym napojem. Organizatorzy sugerują, by mieć też kijki narciarskie lub trekkingowe.

 

Pielgrzymkę organizują: PTTK w Krynicy-Zdroju, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy Słotwinach i Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook