Polsko-chińskie studia we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Hunan Agricultural University z Changsha w Chinach wspólnie zorganizują angielskojęzyczne studia II stopnia na kierunku architektura krajobrazu. Porozumienie w tej sprawie podpisano podczas pobytu chińskiej delegacji we Wrocławiu.

 

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Małgorzata Wanke-Jakubowska, pierwszy semestr studiów prowadzony będzie w Polsce. Drugi to praktyki, które polscy studenci odbędą w Chinach, zaś chińscy w Polsce. Trzeci semestr studenci kształcić się będą na chińskiej uczelni, zaś czwarty prowadzony będzie przez Centrum Kształcenia na Odległość Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w jednostkach macierzystych. Studia, które rozpoczną się w lutym 2014 roku, będą bezpłatne, a studenci pokrywać będą koszty transportu oraz zakwaterowania i wyżywienia.

 

Dokument porozumienia dotyczącego podwójnych dyplomów na kierunku architektura krajobrazu podpisał prof. Zeng Fusheng, wicerektor Hunan Agricultural University, stronę polską reprezentował prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 

Uniwersytet Przyrodniczy współpracuje z Hunan Agricultural University z Changsha już od 25 lat. Współpracę zainicjował i do dziś rozwija prof. Jerzy Sobota. Pierwsza umowa między uczelniami podpisana została w roku 2002, a kolejną zawarto 2008 roku. Dwa lata później 2011 roku rozpoczęto rozmowy dotyczące podwójnego dyplomu.

 

W wyniku podpisanych porozumień na wrocławskiej uczelni naukowe staże oraz studenckie praktyki odbyło 19 osób, a do Chin, na Hunan Agricultural University z Changsha, wyjechało 14 naukowców.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?