Tak wyglądała przeprowadzka abpa Jędraszewskiego

(fot. Archidiecezja Łódzka)

W poniedziałek 23 stycznia abp Marek Jędraszewski wyruszył w drogę Krakowa. Nowy metropolita postanowił odbyć podróż własnym samochodem, przewożąc przy okazji swoje rzeczy osobiste.


Trzeba przyznać, że widok uśmiechniętego hierarchy w wypełnionym po brzegi samochodzie budzi sympatię i przywołuje na myśl styl papieża Franciszka, który również lubi się poruszać swoim własnym pojazdem.

 

(fot. Archidiecezja Łódzka)

 

(fot. Archidiecezja Łódzka)

 

(fot. Archidiecezja Łódzka)


Jak napisała na swojej stronie Archidiecezja Łódzka, abp Jędraszewski po dotarciu na Franciszkańską 3 w Krakowie udał się do kaplicy na chwilę osobistej modlitwy. Następnie w sali Okna Papieskiego spotkał się ze swoimi współpracownikami.


- Arcybiskup był wyraźnie wzruszony. W krótkim przemówieniu podziękował za serdeczne przywitanie oraz udzielił zebranym błogosławieństwa - opisał rzecznik archidiecezji krakowskiej, ks. Piotr Studnicki.


W ciągu najbliższych dni nowy metropolita zajmie się rozpakowywaniem swoich rzeczy i przygotowywaniem do objęcia urzędu.


Uroczysty ingres aba Marka Jędraszewskiego odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 11:00. W niedzielę rano nowy metropolita odprawi mszę dla chorych w kaplicy klasztornej w krakowskich Łagiewnikach, a następnie udzieli wywiadu dla programu "Między ziemią i niebem". Po południu weźmie udział w zakończeniu Tygodnia o Jedność Chrześcijan w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.69

Liczba głosów:

35

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

zdziarska51 22:09:16 | 2017-01-26
Jestem pełna szacunku i podziwu dla abpa Marka Jędraszewskiego.To bardzo mądry człowiek. SZkoda, że odszedł z Łodzi.

Oceń 16 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook