Perfekcyjny wokal księdza na ślubie [WIDEO]

Ksiądz Piotr sprawił Ewie i Wojtkowi niezwykły prezent ślubny. Państwo młodzi byli wyraźnie wzruszeni jego wykonaniem piosenki Janusza Radka "Dziękuję za miłość". A Wam jak się podoba?

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.96

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

biel10 21:27:32 | 2017-04-23
Źle, że takie rzeczy mają miejsce w kościele. Nie wolno naruszać świętości miejsca.Liturgia na to nie pozwala, nie wiem dlaczego pozwala (sobie) ksiądz.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

semirezz 14:51:11 | 2017-04-22
Cóż za wyrafinowany cynizm...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

nk 11:19:50 | 2017-04-20
Ten ksiądz ma piękny głos i Bogu dzięki za to. Ale równie dobrze mógł to zaśpiewiać poza Mszą św., gdyż jego funkcja jaką pełni podczas Mszy św. nie dopuszcza pełnienia równocześnie obsady muzycznej.

Oceń 9 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

agnieszka.g.skce 12:30:38 | 2016-10-03
Pewnie księżulo zainkasował kasę ekstra za taki śpiew bo przecież oni za wszystko kasę biorą

Oceń 2 28 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

guslarz 21:12:10 | 2016-09-28
Zło lubi się przemycać pod pozorem dobra. Keyboardy i inne skoczne muzyczki faktycznie są używane w wielu polskich parafiach. Pytanie brzmi: czy na pewno bilans tego typu udoskonaleń jest pozyzytywny, czy więcej jest poruszeń serca i pogłebiania wiary, czy więcej jest ośmieszania liturgii i infantylizacji wydarzeń, które się tam dzieją. Tego nie wiem, ale w moim sercu jest pewien lęk o to czy aby takie głębokie wychodzenie na przeciw potrzebom wiernych nie powoduje, że zatraca się piękno liturgicznego spotkania z Chrystusem. I nie chodzi mi tutaj o to, że msza to musi być po łacienie itd... Ale czy naprawdę konieczne jest np opuszczanie jednego z czytań w niedzielę, bo dzieciaki nie są w stanie wysiedzieć w kościele 3 minuty dłużej? A później efekt jest taki, że rodzice, którzy z dziećmi przychodzą do kościoła też już nie mogą wysiedzieć, a na normalnej mszy się nudzą, bo nie ma organków i perkusji. Czy to na pewno jest jeszcze katolicyzm, czy może kultywowanie tradycji ludowej "bo tak trzeba, ale przecież można sobie życie ułatwić"? Ilu księży w dzisiejszej  "katolickiej" Polsce odważa się na użycie w niedzielę na mszy Kanonu Rzymskiego, albo odprawienie mszy z wejściem procesyjnym i kadzidłem? Niewielu? A dlatego niewielu, bo by ludzie, "gorliwi katolicy", z kościoła zaczęli przed komunią wychodzić, a za tydzień by w ogóle nie przyszli. Czy na pewno chodzi o to, żeby było miło...?

Oceń 3 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pogorzelecprzemyslaw 20:41:21 | 2016-09-28
KONSTYTUCJA O LITURGII ŚWIĘTEJ
"28. W sprawowaniu liturgii każdy, kto wykonuje swą funkcję - czy to duchowny, czy wierny świecki - powinien w pełni wykonywać wyłącznie tylko to, co należy do niego z natury rzeczy i na podstawie przepisów liturgicznych."
http://www.kkbids.episkopat.pl/?id=87#id=104
==========
INSTRUKCJA EPISKOPATU POLSKI O MUZYCE LITURGICZNEJ PO SOBORZE WATYKAŃSKIM II  (8 II 1979)
"10. Wszystkie śpiewy przeznaczone do użytku liturgicznego mają mieć aprobatę Konferencji Episkopatu Polski, albo przynajmniej Władzy Diecezjalnej. Nie wolno w liturgii wykonywać utworów o charakterze świeckim."
http://www.kkbids.episkopat.pl/?id=175
==========
ENCYKLIKA ECCLESIA DE EUCHARISTIA, św. Jan Paweł II
"Kapłan, który wiernie sprawuje Mszę św. według norm liturgicznych, oraz wspólnota, która się do nich dostosowuje, ukazują w sposób dyskretny, lecz wymowny swą miłość do Kościoła. Dla wzmocnienia tego głębokiego poczucia wartości norm liturgicznych poprosiłem odpowiednie dykasteria Kurii Rzymskiej o przygotowanie bardziej szczegółowego dokumentu, także z odniesieniami o charakterze prawnym na ten tak ważny temat. Nikomu nie można zezwolić na niedocenianie powierzonej nam tajemnicy: jest ona zbyt wielka, ażeby ktoś mógł pozwolić sobie na traktowanie jej wedle własnej oceny, która nie szanowałaby jej świętego charakteru i jej wymiaru powszechnego."
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/encykliki/eucharistia_17042003.html#m5
==========
Czy śpiew ten spełnia wymagane warunki?

Oceń 12 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

adraxer1 19:05:14 | 2016-09-28
Przepisy liturgiczne nie zabraniają gitary, tylko ją dopuszcząją. Podobnie jest z językami narodowymi. Nie są anid zabroniene, ani dozwolone, lecz dopuszczone.

Oceń 8 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rcc 19:52:30 | 2016-09-27
dokumenty KK zabraniają również np. gitary, jednak w co drugim kośćiele schola śpiewa przy tymże instrumencie, czy mimo to kogoś to oburza? to że młodzież i dzieci dzięki temu że mogą śpiewać mogą się spotkać i wspólnie wychwalać Pana? ile jest takich osób którzy dzięki służbie w kościele poprzez śpiew przy gitarze czy keyboardzie przybliżyło się do Niego i pogłebiało przez to swoją wiarę, może nawet ten śpiew zasiał ziarenko nadziei, a może zrodził powołanie nawet w duszy młodego człowieka, może kiedyś nie było to potrzebne ale teraz to naprawdę niesamowita alternatywa dla młodych, co do występu Księdza? śpiew niesamowity, jeśli lepiej trafił do serc Młodej Pary śpiewem niż mówionym kazaniem to czemu nie? pyt tylko czy rzeczywiście przesłanie piosenki zaowocowało w tymże małżeństwie..ja bym tego nie potępiała:)

Oceń 7 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

waldi_pd 19:04:09 | 2016-09-27
https://www.youtube.com/watch?v=G3V19imRHr4
Tak mial zaspiewac,Ksiadz Piotrus.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

atreides 10:55:29 | 2016-09-27
TAk czytam komentarze do tego artykułu i sobie myślę - czy to naprawdę katolicy i chrześcijanie? Chcecie być mądrzejsi od kury? Przeszkadza wam pianino i ksiądz spiewający o miłości... To jest dopiero cyrk i żenada...

Oceń 15 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook