Po obejrzeniu tego filmu inaczej spojrzysz na ludzi, których mijasz na ulicy

Trzy poruszające historie, które łączy jedno - opowiadają je ludzie, których większość z nas woli omijać szerokim łukiem. Teraz to może się zmienić.


Marek, zanim stał się bezdomny, był kucharzem. Paradoksalnie, do jego bezdomności przyczyniły się… pieniądze. Dziś mieszka na ulicy i stara się pomagać innym ludziom. Żyje wolny jak ptak, jest czysty i świeży.


Krzysiek na ulicy mieszka już 14 lat. Gra na gitarze i chce, żeby ludzie się szanowali. Założył dyskusyjny klub filmowy.


Marianna mieszka w przytulisku dla bezdomnych kobiet. W "poprzednim życiu" była wykładowcą akademickim. Dzięki temu, co ją spotkało, wie, jak ważni są inni ludzie.


A ty, kogo widzisz?

 


Od 12 do 18 listopada Kościół krakowski obchodzi Święto Ubogich. Jest to czas przeznaczony dla wszystkich krakowian - nie tylko do osób ubogich i tych, które na co dzień im pomagają. Ma on zwrócić szczególną uwagę na problem biedy ukrytej - mówi ks. Dariusz Raś, jeden z organizatorów.


Od wtorku 14 listopada między godz. 10.00, a 20.00 na Małym Rynku działał będzie "Namiot Spotkań". Właśnie tam odbędzie się szereg warsztatów, występów i innych akcji organizowanych przez instytucje na co dzień wspierające potrzebujących.

 

Zaangażuj się! Jeśli mieszkasz na ulicy albo odwrotnie - omijasz ludzi bezdomnych szerokim łukiem, możesz to zmienić! Przyjdź i…

 

  • Poznaj i daj się poznać - przyjdź do "Namiotu Spotkań" i poznaj ludzi, którzy mieszkają na ulicy oraz tych, którzy im pomagają
  • Nie pozwól innym zmarznąć - w ramach specjalnych warsztatów uszyj czapkę dla osób bezdomnych
  • Obejrzyj wspólnie film - na Małym Rynku będą wyświetlane filmy dla osób bezdomnych i ich przyjaciół, oraz spotkania z reżyserami

 

Więcej szczegółow oraz program znajdziesz tutaj.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook