Francja: niepełnosprawna dziewczyna została pogodynką [WIDEO]

Spełniło się marzenie 21-letniej Melanii. Została "Miss Meteo" państwowej francuskiej telewizji. Dziewczyna jest niepełnosprawna, żyje z zespołem Downa.

 

"Jestem inna, ale chcę pokazać wszystkim, że potrafię wiele" - napisała na Twitterze. Jej post polubiło setki tysięcy osób. O Melanii mówi cała Francja!

 
Zobaczcie, jak Melanie występuje na żywo w programie FRANCE 2 (od 1:30 filmu):
 
 
 
Melania Segard wystąpiła w telewizji dzięki ogromnej pracy, którą wykonała, by nauczyć się prezentować prognozę pogody. Niestety jej niepełnosprawność nie pozwala na to, by nauczyła się płynnie czytać (i pisać). 
 
W opublikowanym dzisiaj komentarzu, kard. Christoph Schonborn napisał, że Melania jest jednym ze znaków, że podejście świata do osób z zespołem Downa "powoli się zmienia", choć cały czas 90 procent nienarodzonych dzieci z syndromem Downa jest abortowanych.
 
"Ale coraz więcej par decyduje się urodzić dzieci z syndromem Downa. Bo jest to ich upragnione dziecko" - napisał kard. Schonborn - "Dwie zaprzyjaźnione rodziny mają dzieci z syndromem Downa. Zarówno rodzice, jak i rodzeństwo, są zgodni: te dzieci są ich promykami światła. Bo te dzieci wprowadzają tak wiele życia i serdeczności do każdej rodziny!"
 
 
 
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?