DJ z zespołem Downa udowadnia, że przeszkody nie istnieją [WIDEO]

Zobacz, jak słynny DJ Casey Rochell, wykorzystuje w swoim miksie fragment wypowiedzi wykładowcy z 1968 roku, odmawiającego ludziom z zespołem Downa prawa do człowieczeństwa.


W ostatnich miesiącach można zauważyć ogromną ilość kampanii społecznych i filmów, przedstawiających osoby z zespołem Downa w lepszym świetle. Są jakby odpowiedzią na dramatyczną informację, która pojawiła się w ubiegłym roku. Mówi ona, że w samej tylko Francji 96 proc. dzieci z dodatkowym chromosomem jest zabijanych jeszcze przed urodzeniem.


Dlaczego nie wolno wydawać wyroku na ludzi z zespołem Downa?


Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że prawo do życia ma każda ludzka istota i już z tego powodu zasługuje na szacunek. Warto również zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach osoby cierpiące na ZD mogą nie tylko samodzielnie żyć w społeczeństwie, ale i pracować i rozwijać się. W Internecie nie brakuje pozytywnych świadectw osób, które we wspaniały sposób radzą sobie ze swoją niepełnosprawnością, studiując, pracując, realizując swoje pasje.

 


Zobacz, jak ZD pokonał słynny DJ Casey Rochell, wykorzystując w swoim miksie fragment wypowiedzi wykładowcy z 1968 roku, odmawiającego ludziom z ZD akceptacji i człowieczeństwa:

Nie ma powodu czuć się winnym z powodu oddania dziecka z zespołem Downa. Prawdziwe poczucie winy powstaje dopiero, gdy robisz coś przeciwko osobie. A Down nie jest osobą. Nie jest osobą...

Film jest częścią kampanii "Here I Am".

 

 

Tak wyglądał making of:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook