Beckham o swojej wyprawie do Amazonii

(fot. Style: Raw / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic / CC BY 2.0)

Dwa tygodnie obozowania, łowienia ryb w puszczy amazońskiej, bezsennych nocy na hamaku i totalnej anonimowości - David Beckham opowiada PAP o swojej wyprawie do Amazonii i największym stresie w trakcie jej trwania.

 
Wyprawie towarzyszył znany reżyser Anthony Mandler. Powstał film "David Beckham into the Unknown", który zostanie wyemitowany w poniedziałek na antenie BBC One.
 
Beckham opowiada PAP, że największym stresem było spotkanie z plemieniem Janomamów. "Gdziekolwiek się udaliśmy, za każdym z nas szedł członek plemienia z maczetą. Znalazłem się w sytuacji, w której nigdy nie byłem. Nie mogliśmy się nawet domyślać, co może się wydarzyć" - wspomina b. piłkarz. 
 
"Ludzie pytali, skąd jesteśmy, jak wygląda nasza wioska, na co polujemy w naszym lesie, pytali czy są w nim małpy. I po raz pierwszy, no może poza koniecznością wytłumaczenia Victorii zasad gry w piłkę nożną, musiałem komuś tłumaczyć, na czym polega football" - dodaje Beckham. 
 
B. piłkarz podkreśla, że wyprawa do Amazonii była dla niego dużym przeżyciem, a największe problemy związane były z utrzymaniem higieny i spaniem w hamaku. "Pierwszej nocy spałem zaledwie pół godziny. Dopiero następnego dnia, kiedy pokazano mi, jak należy właściwie się na nim ułożyć, mogłem się trochę zdrzemnąć. Przerażały nas węże, które swoją drogą w rzeczywistości były większe niż na filmie. Jednak w największe osłupienie wprawiały nas żaby, ostrzegano nas, że te o jaskrawym ubarwieniu są bardzo niebezpieczne. To potęgowało nasz strach" - powiedział PAP. 
 
Beckham dodał, że dzięki wyprawie uświadomiłem sobie, iż od ponad 20 lat był "obserwowany, ścigany i fotografowany". "Moje życie podporządkowane jest ścisłym planom dnia. Zdałem sobie sprawę, że nigdy nie miałem okazji, aby wspólnie z przyjaciółmi udać się w podróż, gdzie bez większego planu będziemy przemierzać nieznane zakątki. I co ważne, chciałem znaleźć się w miejscu, gdzie będę osobą anonimową" - podkreślił.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook