Umierasz? Nie zabieraj nikogo ze sobą [WIDEO]

To najprostszy sposób, by uratować komuś życie. Ciebie to nie będzie nic kosztowało, a dla kogoś może okazać się szansą nowy początek. Wystarczy twoja zgoda.

 

Wielki Post to czas konkretów. Podpisanie zgody na transplantację naszych organów może okazać się świetnym, wielkopostnym pomysłem.
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.13

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

brydzia387 18:01:10 | 2018-03-15
Czy ktoś z was uczestniczył w pobraniu organów? Widzieliście jak wyjmuje się z klatki piersiowej bijące serce. Czy wiecie,że pobranie narządów ze "zwłok" odbywa się w znieczuleniu. Duże wrażenie robi pobieranie skóry od "dawcy-pacjenta". No właśnie czy to pacjent czy...ofiara. Ofiara ze swojego ciała, ofarowuję-to takie szlachetne. Punkt widzenia zmienia się od punktu leżenia-na stole do pobierania organów.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asienka535 12:27:12 | 2017-03-11
W Polsce działa zasada domniemanej zgody, jeśli ktoś za życia nie wyraził sprzeciwu w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów lub przy obecności dwóch świadków nie wyraził zgody na pobranie narządów to może być dawcą i rodzina też nie ma na to wpływu. Nie ma konieczności nic podpisywać.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 00:06:56 | 2016-03-11
Niestety i ja muszę zaprotestować, gdyż nie podoba mi się ten pomysł.

Proponują natomiast zapoznać się z metodami druku 3D organów ludzkich (dr Anthony Atala  https://www.ted.com/talks/anthony_atala_printing_a_human_kidney?language=pl)
 lub hodowli takich organów z DNA pobranego od biorcy (tutaj niestety nie dysponuję w tym momencie żadnym linkiem, ale polecam google). Obie metody wciąż są hamowane przez pewne grupy lobbujących, których osobiście postrzegam jako władcze sługi upadłych, by morderstwa były wykonywane za zgodą nieświadomych ludzi.
Aby pobrać sprawne organy, trzeba kogoś innego (jeszcze żywego)  tych organów pozbawić.
Wybaczcie, ale linków do firmów stanawiących materiały biór śledczych tutaj nie zamieszczę ze względu na bardzo drastyczne treści.

Proceder pobierania organów wedle mnie powienien być zakazany, poza małymi wyjątkami.

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

alicja_siemianowska 21:06:02 | 2016-03-10
ciezko zaufac komus kto pisze muzg :)

moze choc to odwiedzie kogos od wiary w te zacofane poglady.

Oceń 3 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

obdarowani.p 14:02:26 | 2016-03-10
Czy aby na pewno jesteście pewni że to jest taki dobry pomysł?
Czy znacie procedury stwierdzania zgonu pacjęta umożliwiającą pobranie organów?
Czy znacie metodę orzekania stanu tak zwanego stłuczenia pnia muzgu która uprawnia lekarza do wydania opoini o zgonie pacjęta, a która to metoda jest błedna co udowodnił już Jan Talar wybudzając ze śpiączek ludzi których pnia wogule nie było ze względu na jego rozległe uszkodzenia.
Czy wiecie w jakich okolicznościach stworzono wogule procedure orzekania śmierci muzgowej umożliwiającą pobranie organów do  przeszczepów?
Czy wiecie ile osobiście Jan Talar wybudził ludzi ze stanów które uprawniają lekarza do wydania opini o śmierci muzgowej oraz pobranie przeszczepów?
Czy wiecie że są zarejestrowane przypadki ludzi wybudzonych np po 11 latach przebywania w śpiączce ludzi względem których zapadały decyzje o tym żeby byli dawcami?

Jeśli nie znacie odpowiedzi na te pytania to proponuje poważnie rozwarzyć czy wasz portal jest właściwym miejscem do umieszczania tego typu flmów.

Do dziś nie ma metody przeszcepiania organów z martwych ludzi, zawsze przeszczepia się je z ludzi zywych ponieważ martwy organ nie ożyje w żywym Ciele.

Oceń 28 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?