6 sposobów, jak rozeznać powołanie

(fot. shutterstock.com / aj)

Masz przed sobą trudny wybór? Nie wiesz, jak odpowiedzieć na Boże powołanie?  Mamy dla ciebie 6 prostych sposobów, które mogą się okazać bardzo pomocne przy podejmowaniu trudnych decyzji.


1. Zadbaj o wypoczynek

 

(fot. shutterstock.com)


To podstawa. Kiedy jesteśmy zabiegani i zmęczeni, podejmowanie decyzji może się okazać ponad nasze siły. Panując nad swoim czasem, będziesz miał poczucie, że jesteś w stanie wpłynąć także na swoje życie.


2. Nie zapominaj o modlitwie

 

(fot. shutterstock.com)


Zadbaj o dobrą relację z Panem Bogiem. Módl się tak często, jak to możliwe. Nie musisz za każdym razem odmawiać różańca. Wystarczy, że będziesz mieć w sobie pragnienie nieustannego bycia z Bogiem; w dobrych i złych chwilach. Poświęć codziennie pół godziny na bycie z Bogiem, a w twoim życiu zaczną się dziać cuda.


3. Pojedź w góry...

 

(fot. shutterstock.com)


...lub po prostu pozwól sobie na spacer. Przebywanie na łonie przyrody pozwala złapać dystans do tego, co zajmuje naszą uwagę w zabieganej codzienności. Nic tak nie kieruje naszej uwagi ku Bogu, jak piękno Jego stworzenia. Można tego doświadczyć zwłaszcza w górach. Jeśli jednak nie możesz się tam wybrać, poświęć przynajmniej jeden dzień na totalne wyłączenie swojej aktywności zawodowej i towarzyskiej.


4. Pamiętaj, że Bóg chce twojego dobra

 

(fot. shutterstock.com)


Nie może być inaczej. Jeśli Jezus daje ci pragnienia, to po to, byś dzięki nim stał się szczęśliwy. Bóg nie chce, byś robił coś dlatego, bo ktoś cię do tego zmusił lub dlatego, że "tak po prostu wyszło". Wtedy zawsze będziesz miał poczucie niedosytu i braku spełnienia. Dlatego rób to, co kochasz. Wtedy na pewno będzie to zgodne z wolą Boga i twoim powołaniem.


5. Nie podejmuj decyzji w skrajnych stanach emocjonalnych

 

(fot. shutterstock.com)


Euforia i to, co potocznie nazywamy "dołkiem", to najgorsze momenty w rozeznawaniu. Nigdy nie podejmuj żadnych decyzji, kiedy jest albo "bardzo dobrze", albo "beznadziejnie". Poczekaj, aż będzie "normalnie".


6. Zamiast patrzeć na to, co stracisz, zwróć uwagę na to, co zyskasz

 

(fot. shutterstock.com)


Każda decyzja oznacza straty; jeśli będziemy się na nich koncentrować, nigdy nie podejmiemy żadnego wyboru. Zamiast patrzeć na to, co możemy stracić, warto spojrzeć na korzyści, jakie płyną z naszej decyzji. Tak będzie o wiele prościej.

 

Piotr Kosiarski - redaktor portalu DEON.pl. Autor cyklu Film na weekend. Prowadzi bloga Mapa bezdroży

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.94

Liczba głosów:

35

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook