3 piękne celebrytki, które oddały życie Jezusowi

(fot. youtube.com / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons)

Historia każdej z tych trzech kobiet jest wyjątkowa. Każda z nich rzuciła wszystko - sławę i pieniądze - po niezwykłym nawróceniu. Przeczytaj, co wydarzyło się w ich życiu.

 

Aktorka i dwie modelki. Każda przeszła wyjątkową drogę do nawrócenia, każdą z nich poświęciła karierę ze względu na Tego, w którego uwierzyły.

 

1. Dolores Hart OSB (ur. 20 października 1938) - obecnie jest benedyktynką, ale nie zawsze jej życie upływało w ciszy i kontemplacji. W latach 50. XX wieku była jedną z najpopularniejszych aktorek w Hollywood, grała m.in. z Elvisem Presleyem w Loving You

 

Zobacz jak Elvis śpiewa Dolores piękną balladę:

 

 

Na początku lat 60. podjęła jednak decyzję, która "wstrząsnęła Hollywood" - wstąpiła do zakonu. Do dziś mieszka w tym samym opactwie benedyktyńskim w amerykańskim stanie Connecticut.

 

Najbardziej niezwykła jest historia jej nawrócenia. W 1960 grała rolę św. Klary w filmie o św. Franciszku z Asyżu. Podczas nagrań w Rzymie aktorka miała okazję spotkać papieża, św. Jana XXIII. Powiedziała mu: "Nazywam się Dolores Hart, gram Klarę". "Nie" - odparł Papież - "ty jesteś Klarą".

 

Po tym doświadczeniu zaczęła myśleć o zakonie na poważnie. Zagrała już tylko w trzech filmach. Została zakonnicą w 1964. Nawet jej znajomy ksiądz powiedział jej, że "to absolutne szaleństwo, jesteś wariatką", gdy usłyszał, że rzuciła karierę. 

 

Złożyła wieczyste śluby w 1970 roku: "Nie będę musiała się więcej martwić o bycie aktorką. To wszystko już zamknęłam i mam za sobą" - mówiła. Przeorysza odpowiedziała jej wtedy: "Przykro mi, ale całkowicie się mylisz. Teraz musisz wziąć swoją rolę i naprawdę ciężko nad nią pracować". Siostra Dolores przez wiele lat otrzymywała listy z wyrazami gniewu i niechęci od swoich dawnych fanów. Co im odpowiadała? "Jeśli usłyszałbyś to, co ja usłyszałam - też byś za tym poszedł".

 

W 2006 roku ponownie wróciła do Hollywood po 43 latach nieobecności, gdzie wygłosiła swoje świadectwo i mówiła o rzadkiej chorobie - neuropatii - i potrzebie walki. W 2010 powstał o niej film - "Bóg jest większy niż Elvis" - który był nominowany do Oskara za najlepszy krótki film dokumentalny w 2011 roku.

 

(siostra Dolores dzisiaj - fot. youtube.com)

 

2. Olalla Oliveros (ur. 1977)

 

Urodziła się w Hiszpanii, była aktorką, a następnie - modelką. W wieku 36 lat rzuciła karierę i wstąpiła do zakonu św. Michała. "Jezus zapytał, czy pójdę za nim. Gdy to zrobił, nie mogłam Mu odmówić" - wspomina Olalla. 

 

Zobacz reklamę, w której wystąpiła Olalla:

 

 

Dziś niezbyt chętnie opowiada o swoim powołaniu, podkreśla że woli być prostą zakonnicą i nie chce robić wokół siebie szumu. Jaka była historia jej nawrócenia? Jak przyznaje, doświadczyła "trzęsienia ziemi" w Fatimie, gdzie znajduje się słynne sanktuarium maryjne. Jak wspomina, to tam zobaczyła siebie w stroju zakonnicy. Ta wizja wydawała się jej początkowo śmieszna i absurdalna. Stopniowo zaczęła rozumieć, że kariera modelki nie przynosi jej szczęścia.

 

Nie mogła jednak się pozbyć wizji siebie w habicie. Zrozumiała, że Jezus na poważnie poprosił ją o to, by porzuciła życie w bogactwie i wstąpiła do zakonu. Tak wygląda dzisiaj:

 

 

3. Amada Rosa Pérez (ur. 1970)

 

Pochodzi z Kolumbii, była jedną z najpopularniejszych modelek pochodzących z tego kraju. Otrzymała cztery nagrody w konkursach piękności, zarobiła mnóstwo pieniędzy. Zapłaciła jednak wysoką cenę: kilkakrotnie przeprowadziła aborcję: "powiedzieli mi, że posiadanie dzieci oznacza koniec kariery, ale nie powiedzieli o straszliwych konsekwencjach ich zabijania: o depresji, lękach, koszmarach i pragnieniu odebrania sobie życia". 

 

W 2005, gdy zdiagnozowano u niej wadę słuchu (został uszkodzony w 60 procentach w jej lewym uchu), postanowiła rzucić karierę. "Zawsze szukałam odpowiedzi, ale świat nigdy mi ich nie dawał".

 

Amada Rosa w okresie kariery modelki (fot. youtube.com)

 

W 2010 roku postanowiła wstąpić do religijnej wspólnoty związanej z Apostolatem Fatimy. Jak przyznaje, jako modelka odczuwała zniechęcenie, brak satysfakcji i kierunku życiowego, pochłaniało ją pragnienie przyjemności. 

 

"Wyznałam grzechy. Teraz żyję w pokoju, świat mnie już nie pociąga. Korzystam z każdego momentu, który daje mi Pan. Modlę się różańcem na co dzień, a o 15 - odmawiam Koronkę do Bożego Miłosierdzia" - mówi Amada Rosa. 

 

Teraz chce poświęcić się promowaniu godności kobiet, walce z ich wykorzystywaniem w świecie reklamy i modellingu.

 

*  *  *

 

Przeczytaj także tekst o 19-letniej blogerce, która ujawniła zakłamanie stojące za przemysłem modowym.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

32

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 15:35:54 | 2016-01-25
Człowiek, który w tym świecie szuka miłości wcześniej czy później odnajdze jej źródło w Bogu, bo człowiek potrafi tylko tak kochać, jak go do tego sam Bóg uzdolni.

A ponieważ Jezus jest Królem zastępów, to tylko Jemu człowiek może się oddać, a tym samym zbiżyć się do samego Boga Stwórcy i to nie jako stworzenie, lecz już jako Jego Dziecko.

Oceń 21 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?