Autobus przerobiony na komfortowe mobilne schronisku dla bezdomnych? To możliwe!

(fot. buses4homeless.org)

To jeden ze słynnych, londyńskich piętrowych autobusów, przekształcony w schronisko dla bezdomnych - podaje portal holistic.news.

 

Autorem pomysłu przekształcenia wycofanych z użytku miejskich autobusów na mobilne schroniska dla bezdomnych jest Dan Atkins. Zainspirowało go do tego, gdy zobaczył, jak jego przyjaciel śpi w luku bagażowym. Założył organizację Buses4Homeless. Pierwsze cztery autobusy już zostały przekształcone w schroniska. Przekazała je firma transportowa Stagecoach. Każdy jest przystosowany dla dwudziestu osób. Są w nich miejsca do spania, gotowania, odpoczynku, a także szkoleń, w których osoby w kryzysie bezdomności będą mogły poprawić swoje możliwości na rynku pracy.

 

"Najważniejszą rzeczą dla każdego bezdomnego jest nocleg" - mówi Atkins, cytowany przez holistic.news. - "W Londynie brakuje łóżek w schroniskach, a mieszkania pozostają zbyt drogie i dla wielu nieosiągalne".

 

 

Portal opisuje także historię Jamesa, który w 2018 roku musiał uciekać ze swojego mieszkania z powodu gróźb sąsiada - handlarza narkotyków. "Jeśli dziś obejrzysz wiadomości, to zobaczysz, że każdy bezdomny będzie przedstawiony jako narkoman albo żebrak. Moja sytuacja dowodzi jednak, że możesz jednego dnia pracować z bezdomnymi na ulicy, a drugiego znaleźć się po drugiej stronie" - mówi. Pomysł mobilnych autobusów wskazuje jako walkę ze stereotypami.

 

Przeczytaj cały artykuł na holistic.news >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?