Kasia zostawiła pracę w banku i otworzyła schronisko na szlaku Camino. "Czuję, że to moje powołanie"

(fot. facebook.com/pg/albergue.eltexu)

Swoje własne Camino przeszła dzięki innym pielgrzymom. Kiedy chciała zrezygnować, oni przekonywali ją, że da radę. Jest pierwszą Polką, która prowadzi schronisko dla pielgrzymów.

 

Jej historia została opisana na portalu stacja7.

 

Trzy lata temu zrezygnowała z pracy w banku i wyruszyła do Santiago de Compostela. Była przekonana, że da radę codziennie pokonywać 25 kilometrów. Jak wspomina: "Był marzec, zimno, trasy ciężkie, bo w górach. Po 3 dniach chciałam rezygnować".

 

Mówi: "Podczas mojego wędrowania zrodził się pomysł, żeby prowadzić takie miejsce. Oczywiście od pomyślenia do zrobienia minęło trochę czasu, ale od zeszłego roku (przyp. red. - 2018 r.) jestem tutaj i prowadzę to miejsce, do którego was serdecznie zapraszam".

 

Ayer conoci dos chicas polacas, una vive en Mexico y la otra en Poznań. Son amigas y estan haciendo camino juntas por...

Opublikowany przez Albergue ElTexu Środa, 25 kwietnia 2018

 

 

Nie potrafiła mówić po hiszpańsku, nie miała żadnych nieruchomości do zagospodarowania, dlatego zaczęła od kursu hiszpańskiego. Po półtora roku dostała informację, że jedno ze schronisk szuka kogoś do prowadzenia go. Niedługo później razem ze swoimi przyjaciółmi rozpoczęła remont, w marcu 2018 roku wszystko było gotowe. 

 

 

La mas grande flecha en el camino en nuestro garage:)

Opublikowany przez Albergue ElTexu Środa, 18 lipca 2018

 

 

- Nie żałuję. Ludzie, których spotykam dzięki prowadzeniu tego domu są niezwykli. Gotując im, piorąc, słuchając ich opowieści czuję, że jestem wreszcie na swoim miejscu! - mówi Kasia Gmyrek.

 

Na początku wszystkim zajmowała się sama, dzisiaj do pomocy ma dwie wolontariuszki. Podkreśla, że to jej powołanie. Działalność schroniska "El Texu" można obserwować na Facebooku.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?