Miej wiarę w Panu! Bramkarz Liverpoolu wszystko zawdzięcza Bogu

Karol Kleczka
(fot. PAP/EPA/Kiko Huesca)

Żaden bramkarz nie wyciągnął tylu strzałów w finale Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie nad Tottenhamem ściągnął bluzę, w której grał cały mecz. Brazylijczyk Becker bronił z krzyżem i sercem na piersi.

 

Niewielu piłkarzy tak wiele zawdzięcza Bogu, co Alisson Becker. Nic dziwnego, że najcenniejszą nagrodę w klubowej piłce odbierał w takim t-shircie:

 

(fot. Twitter)

 

Gdy dostał pierwszą w życiu szansę by grać na Mistrzostwach Świata, zapytano go to, czy ma jakieś przedmeczowe zwyczaje. "Jestem chrześcijaninem, a zatem nie wierzę w przesądy" odpowiedział dodając, że przed każdym meczem po prostu klęka i wskazuje w niebo.

 

 

Dziś to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, a fantastyczna postawa w ostatnim finale Ligi Mistrzów to nie przypadek. Przez cały sezon stanowił oparcie defensywy Liverpoolu i zdobył Złotą Rękawicę, czyli nagrodę dla najlepszego bramkarza Premier League. Żeby strzelić mu gola, musisz oddać ponad 4 strzały na bramkę. Pytany o to, jakie porady przekazałby młodym bramkarzom, mówi, że trzeba dużo pracować i być skupionym na piłce, ale wiara jest również ważna.

 

"Jeśli wierzysz w Boga, to wiesz, że musisz dać z siebie wszystko na boisku, bo wkładasz miłość we wszystko co robisz w życiu" radzi Becker.

 

 

Zaraz po ostatnim gwizdku, gdy jego klub rozpoczął fetowanie szóstego Pucharu Mistrzów, Becker pobiegł po telefon, by połączyć się z żoną i małą córeczką. Nie mogły dojechać do Madrytu, bo pani Beckerowa jest w zaawansowanej ciąży. Gdy jej mąż dowiedział się o tym, napisał na Instagramie, że Bóg znów pobłogosławił ich dom.

 

Nie wierzysz w cuda? Popatrz na boisko >>

 

"Wszystko zawdzięczam Bogu. On zabrał mnie daleko od domu w Novo Hamburgo w Brazylii i przyprowadził do Liverpoolu. Myślę, że ma dla mnie jakieś dobre plany" - mówił innym razem i dodawał: "Wierz w swoje marzenia i miej wiarę w Panu".

 

(fot. PAP/EPA/PETER POWELL)

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook