W sesji wystąpiła 3-letnia polska dziewczynka z zespołem Downa. "Jest wyjątkowa"

(fot. materiały prasowe)

"Chcielibyśmy prosić wszystkich rodziców, aby uczyli swoje dzieci od najmłodszych lat tolerancji dla różności" - mówią tata i mama Lenki.

 

Rodzice dziewczynki przyznają, że "jest to duże wyróżnienie", rozmawiając z Onet.pl. Dotychczas informowaliśmy o podobnych kampaniach poza Polską, teraz w końcu nastąpił przełom. Lenka wystąpiła w sesji zdjęciowej marki odzieżowej dla dzieci 5.10.15.

 

>> "Moja córka nie jest downem. Ma zespół Downa. Widzisz różnicę?"

 

Mówią: "dla każego rodzica, który posiada dziecko z niepełnosprawnością wiele znaczy otrzymanie akceptacji wśród społeczeństwa". 3-letnia Lenka ma starszą siostrę Zosię, lubi spędzać z nią czas, jest bardzo otwarta. Czasem starsze dzieci pytają "czemu masz takie oczka?", rodzice tłumaczą wtedy, że "ma dodatkowy chromosom, więc jest wyjątkowa".

 

 

W tym roku idzie do przedszkola, rodzice dziewczynki przyznają, że w związku z tym mają do załatwienia sporo dodatkowych formalności. Zapytani o to, co chcieliby powiedzieć rodzicom zdrowych dzieci, odpowiadają: "Chcielibyśmy prosić wszystkich rodziców, aby uczyli swoje dzieci od najmłodszych lat tolerancji dla różności. Pokazywania świata w różnych jego odcieniach. Nie udawajmy, że takich problemów społecznych jak niepełnosprawność nie ma".

 

Na koniec dodają, że to, na czym im najbardziej zależy, to na tym, żeby inni traktowali Lenę zwyczajnie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook