Polscy amp futboliści zachwycili nie tylko grą. O ich geście mówią już wszyscy

(fot. facebook.com/ Amp Futbol Polska / Bartłomiej Budny)

Nigeryjczycy mieli do naszych piłkarzy pewną prośbę. Ich reakcji nie mogli się jednak spodziewać. "Łączy nas kula" - napisali pod wspólnym zdjęciem.

 

Amp futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej wadzie lub amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy.

 

W ostatnich tygodniach odbywały się Mistrzostwa Świata Amp futbolu (WAFF). Organizatorem był Meksyk. Nasza reprezentacja zachwycała swoją grą i byli nawet typowani do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Niestety pech chciał, że przegrali 2:3 po wycieńczające walce z Angolą… w rzutach karnych. Emocje sięgały zenitu, a po meczu piłkarze dosłowanie padli na urawę. Mistrzostwa ukończyliśmy na 7 miejscu, pokonując jeszcze Hiszpanię 1:0.

 

W meczu o 7. miejsce na mistrzostwach świata wygraliśmy 1:0 z Hiszpanią po golu Bartosza Łastowskiego. 👏⚽️ fot.: Bartłomiej Budny

Opublikowany przez Amp Futbol Polska Poniedziałek, 5 listopada 2018

 

Polscy amp futboliści pokazali jednak klasę raz jeszcze, o czym mówią dziś wszyscy. Kilka dni wcześniej reprezentacja Nigerii poprosiła ich o pożyczenie dwóch par kul, aby mogli rozegrać swoje mecze. Nigeryjczycy borykali się z problemami finansowymi i samo pojawienie się na mistrzostwach po trzech latach nieobecności, było wielkim wyczynem z ich strony.

 

Nasi piłkarze postanowili jednak zrobić dla nich coś innego i ofiarowali im trochę sprzętu, z którym będą mogli dalej się rozwijać. Ich wspólne zdjęcie znalazło się facebookowym profilu Amp Futbol Polska z takim opisem:

 

"Reprezentanci Nigerii po zakończonych mistrzostwach świata - z braku własnego sprzętu - poprosili o dwie kule. Podrzuciliśmy im trochę więcej sprzętu, bo... Łączy nas kula. Sprzęt przekazaliśmy w ręce Yomiego, który na co dzień występuje w naszej Amp Futbol Ekstraklasie"

 

Reprezentanci Nigerii po zakończonych mistrzostwach świata - z braku własnego sprzętu - poprosili o dwie kule....

Opublikowany przez Amp Futbol Polska Poniedziałek, 5 listopada 2018

 

 

Nigeryjczycy nie wyszli z grupy, ale dzięki pomocy kolegów z Polski mogą dalej spełniać swoje marzenia.

 

Nasza reprezentacja natomiast wraca już do Polski i możemy się spodziewać w pełni zasłużonego gorącego powitania.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook