Urodziła się z sercem na zewnątrz klatki piersiowej. To, co wydarzyło się później, to cud

(fot. shutterstock.com / Milenio Televisión / twitter.com)

W dziewiątym tygodniu ciąży lekarze zaproponowali matce przeprowadzenie aborcji. Nikt nie spodziewał się, że dziecko z bijącym na zewnątrz serduszkiem, w ogóle przeżyje poród.

 

Vanellope Hope Wilkins przyszła na świat w Wielkiej Brytanii. Dziewczynka urodziła się z ektopią serca, bardzo rzadką wadą, polegająca na umiejscowieniu serca na zewnątrz klatki piersiowej. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ponieważ większość dzieci z tak poważną wadą umiera - podaje portal "Wprost". To, że dziewczynka urodziła się żywa, jest cudem.

 


Można powiedzieć, że mała Vanellope dosłownie przeciwstawiła się lekarzom, którzy po wykryciu nieprawidłowości w dziewiątym tygodniu ciąży, zaproponowali matce przeprowadzenie aborcji - informuje "Metro".

 

Taki poród zdarza się raz na pół miliona. "Stan dzieci jest dobry">>

 

"Byliśmy przerażeni, bo nie wiedzieliśmy, co się będzie działo" - mówi Naomi Findlay, matka dziewczynki, cytowana przez "Wprost".

 

 

Po przyjściu na świat, dziewczynka przeżyła aż trzy operacje - pierwszą zaledwie godzinę po urodzeniu. O życie Vanellope walczyło aż pięćdziesięciu lekarzy.

 

 

Dzięki specjalnej, zaprojektowanej przez naukowców kamizelce, jej bijące serduszko było chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Gdy się urodził dawano mu 2 proc. szans na przeżycie. Był tak mały, że nie wiedziano, jak się nim opiekować>>


Postęp, jaki zrobiła dziewczynka, zaskoczył lekarzy. Nikt nie spodziewał się, że delikatne serce Venellop kiedykolwiek znajdzie się wewnątrz klatki piersiowej.

 


Vanellope Hope Wilkins przyszła na świat w listopadzie ubiegłego roku. Chociaż ostatnie dziesięć miesięcy spędziła w szpitalu, obecnie przygotowuje się do opuszczenia placówki i swojej pierwszej wizyty w domu.

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook