"Bóg daje siłę!". Kucharz z dalekiej Azji przygotowuje tysiące posiłków dla warszawskich bezdomnych

(fot. facebook.com/stowarzyszeniewarsawseva/)

"Gdyby nie oni, to byśmy byli głodni. Byśmy musieli kraść", "Właśnie dzięki takim ludziom żyjemy". To słowa ubogich mieszkańców ulic Warszawy o człowieku, który od kilku miesięcy zmienia ich życie na lepsze.

 

"Skąd znajdujesz siłę, żeby to robić?" - pyta go reporter Wyborczej w filmie dostępnym na stronie dziennika. "Bóg daje siłę!" - odpowiada Charanjit Singh, założyciel Warsaw SEVA. "Zrozum, że ja jako wyznawca sikhizmu wierzę, że my ludzie nie kontrolujemy swojego losu. (…) Próbujemy coś robić, ale jeśli On [Bóg] nie da na to zgody, to się nie wydarzy" - wyjaśnia.

 

"Przyjechałem do Polski na wakacje, będąc w drodze do Londynu i bardzo spodobało mi się to miejsce. Pomyślałem, że to będzie dobre miejsce do życia" - mówi Charanjit.

 

Nikt nie powinien być głodny!! Stowarzyszenie Warsaw Seva weekend. PIĄTEK 1 września i SOBOTA 2 września W Pałacu...

Opublikowany przez Stowarzyszenie Warsaw Seva Poniedziałek, 3 września 2018

 

Po dwóch latach otworzył restaurację, którą prowadził przez 17 lat. Cztery lata temu ją sprzedał i zapragnął ruszyć w podróż dookoła świata. Gdy wrócił do Warszawy, wynajął kuchnię i otworzył stowarzyszenie Warsaw SEVA. "Seva" oznacza "bez zysków". "Jak mówicie po polsku: bezinteresowna" - podkreśla kucharz.

 

Tygodniowo przygotowują około tysiąca posiłków dla osób ubogich i znajdujących się w kryzysie bezdomności. To 6 kilo ryżu w tygodniu, a w weekendy nawet 14 kilo. Kolejka jest bardzo długa i potrzeba około 40 minut żeby wszyscy dostali jedzenie.

 

 

Czy boi się, że ktoś pobije go na ulicy? "Nawet prowadząc samochód możesz mieć wypadek" - odpowiada. "W Polsce jest rasizm, szczególnie wobec hindusów, osób z ciemną karnacją, innych wyznań niż katolicy. Rasizm jest, ale trzeba z tym żyć. Co mogę zrobić?" - mówi Charanjit. Nie boi się, bo wie, że nad jego losem panuje Bóg.

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) »

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.56

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook