To nie żart. Polak zaprojektował samochód do medytacji i odpoczynku. Zdjęcia robią wrażenie

(fot. nitinut380 / Shutterstock.com / Chatka / facebook.com)

KEY_VAN OFFLINE stacjonuje już w Warszawie - gotowy i w stu procentach przygotowany do tego, żeby ucinać sobie drzemki, w jego wnętrzach - pisze autor projektu.


Jako Polacy, zdecydowanie za mało wypoczywamy, a napięty tryb życia i stres negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Taka sytuacja może jednak się zmienić. Dawid Zalesky, autor projektu "KEY_VAN OFFLINE" stworzył specjalny samochód, który pozwoli odpocząć i na chwilę całkowicie się "wyłączyć" nawet wśród miejskiego zgiełku.

 


Samochód to auto marki Suzuki, a dokładniej legendarny Super Carry. Od zewnątrz wygląda jak zwykły van. Wyróżniają go jedynie charakterystyczne drewniane elementy po bokach i sklejka zamiast kołpaków. Jego środek nie ma jednak nic wspólnego z klasycznym samochodem. Drewniane obicie tłumi dźwięk z zewnątrz, a minimalistyczna przestrzeń z poduszką i kocem ułatwia odpoczynek i relaks.

 


- Polacy nie mają tendencji do odpoczywania. Azjaci drzemią w parkach na ławkach. To czasem jest zabawne, np. Chińczycy mają zakaz kładzenia się na ekspozycji w IKEI, bo natychmiast zasypiają. Tam popularne są hoteliki, kapsuły, które można sobie wynająć na godziny, ale też kawiarnie z kotami, żeby odpocząć w towarzystwie zwierzęcia. W Polsce takich miejsc jest bardzo mało - tłumaczy autor projektu, cytowany przez portal "Noizz".

 

Poznaj skuteczny sposób na stres [WIDEO] >>


Czy uważacie, że "Offline Van" ma szansę przyjąć się w Polsce? Nawet jeśli nie, to z pewnością zwróci naszą uwagę na problem ciągłego zabiegania oraz pozytywną rolę odpoczynku w walce ze stresem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook