"Mały Lord" w Operze Krakowskiej

12 marca 2011 roku na Dużej Scenie Opery Krakowskiej odbędzie się światowa prapremiera Małego Lorda – rodzinnej opowieści muzycznej na motywach książki "Mały Lord" Fauntleroy Frances Hodgson Burnett. Autorem muzyki i libretta jest Steven Markwick.

 

Niezwykle opowiedziana i wzruszająca historia małego chłopca Cedrika, który z ubogiego domu w Ameryce trafia do angielskiej posiadłości swojego bogatego dziadka – Księcia Dorincourt.

 

Niespodziewana zmiana w życiu młodego dziedzica okaże się także wyzwaniem dla zgorzkniałego starca. Pojawienie się chłopca o złotym sercu w Zamku Dorincourt, spowoduje niezwykłe przeobrażenie starego Księcia. Bohaterów czeka konfrontacja ze stereotypami i uprzedzeniami, które wciąż są obecne w naszym życiu. Będą poszukiwać odpowiedzi, a pytania o to co jest dobre, a co złe oraz czym w życiu należy się kierować i jak postępować. Te pytania są ponadczasowe i również dziś nie tracą na aktualności.

 

Steven Markwick po uzyskaniu dyplomu na wydziale anglistyki University of East Anglia studiował kompozycję w Guildhall School of Music & Drama. Skomponował Mesmer (1986 rok – prestiżowa nagroda przyznawana przez Vivian Ellis), The Secret Garden (Tajemniczy ogród, którego premiera odbyła się w The King’s Head Theatre w Londynie, spektakl jest grany w Teatrze Bagatela), Dick Daredevil (premiera w The Grill Hall w Londynie).

 

Steven Markwick pracuje jako kompozytor i reżyser w znanym dziecięcym teatrze Polka Theatre w Londynie.

 

Wspomóż Nas
Tagi: opera, kraków

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook